.
.

У Коломиї презентували книжку про подвижника Мелетія Кічуру

У Коломиї презентували книжку про подвижника Мелетія Кічуру
30 Жовтня 2016

“Дві долі одного життя”. Під такою назвою вийшла чергова книжка краєзнавця Василя Нагірного, презентація якої відбулася сьогодні в мистецькому центрі “Світовид”. 

У книжці, виданій за сприяння Міжнародного благодійного фонду “Покуття” (фундатор – народний депутат Андрій Іванчук), зібрано й упорядковано відомості про письменника, правника, громадського діяча Мелетія Кічуру, котрий мешкав у Коломиї і залишив у нашому місті своїх нащадків. 


Мелетій Кічура народився на Тернопільщині. Закінчив правничі факультети Львівського та Віденського університетів. У 1910-му році – адвокат у Коломиї аж до 1-ї світової війни. Воював. Одружився з коломиянкою. Потрапив у російський полон. Друкувався, як поет, прихильний до західноукраїнських молодомузівців. Симпатизував радикалам. Заарештований радянською владою у Києві. Розстріляний (за іншими відомостями помер у тюрмі) 1938 року.

Василь Нагірний виступив упорядником текстів і документів, які йому надав сьогоднішній народний депутат, а коломиянам відомий передусім, як збирач старожитностей, – Юрій ТимошенкоНа презентації книжки Тимошенко так і мовив: “Я – лише фанатичний збирач коломийської історії. Про Кічуру я зібрав усе, що про нього можна зібрати, у тому числі рідкісні світлини. Усі документи передав Нагірному, бо мені імпонує його стиль викладу історичних артефактів. Користуючись нагодою, хочу сказати, що готую до видання величезну писемну спадщину Ярослава Полатайчука – голову першого в Коломиї демократичного утворення “Поступ”.Дзеркало Коломиї    28 Січня

    27 Січня


Коломия доставка піцца