Що нового прочитати: 4 книжкові новинки Коломиї

Що нового прочитати: 4 книжкові новинки Коломиї
21 Грудня 2016

ДАНИШ Дмитро. Горбанева криниця. Спогади та роздуми. – Коломия, 2016. – 256 с. [Наклад 50 примірників.] 

Автор – колишній педагог, директор Рунґурської школи, мешканець смт. Печеніжина розповідає читачам про пережите й почуте, доповнює краєзнавчу інформацію нашого краю. 

Появі книжки Д. Даниш завдячує відомому фермерові, меценатові й громадсько-політичному діячеві Петрові Книшукові. 


Залюблений у “Сьомий континент”. Людина і поет Ярослав Свищук / Упор. М. Васильчук. – Івано-Франківськ: Фоліант, 2016. – 74 с. [Наклад 250 примірників.] 

Ця книжка – 5-й випуск книжкової серії “Бібліотека Коломийщини”. З’явилася вона до 70-річчя талановитого поета, уродженця с. Малого Ключева Ярослава Свищука (1946 – 2015). Це перша, на жаль посмертна, збірка автора, якому віщували велике літературне майбутнє, однак радянська дійсність внесла свої жорстокі корективи у долю юного поета. 

У книжці зібрано відомі упорядникові вірші Я. Свищука, а також спогади про нього М. Савчука та М. Васильчука. 

Фінансово книжку підтримали міськрайонне товариство “Просвіта” (голова В. Глаголюк), уродженець Малого Ключева, заслужений журналіст України Василь Туглук з Києва та підприємець Роман Боєчко. 


Поетична енциклопедія “Герої Майдану”. – Т. 1 / Упор. О. Федишин – Івано-Франківськ, 2016. – 230 с. [Наклад 1000 примірників].

У цій книжці автори віршів з різних куточків України оспівали активних учасників Революції Гідності, яких удостоєно звання Героя України. Як зазначено в анотації, “книжка написана любов’ю і слізьми”. У ній опубліковано вірші й авторки з Коломиї та водночас й упорядника збірки Оксани Федишин, зокрема “Народною долею він занедужав” (про коломийця-героя Богдана Калиняка) та “Снайпер розстріляв доброту і любов” (про героя Ігоря Ткачука з Великої Кам’янки).

Фінансово це видання підтримав уродженець Коломиї, народний депутат України Олександр Шевченко.Музеї Івано-Франківщини. Довідник /Упор. О. Бєлих, І. Лотоцька, Г. Максимців, М. Олійник. – Івано-Франківськ, 2016. – 128 с. [Наклад 500 примірників].

muzeyiУ вступній статті Г. Брицька та З. Федунків повідомляють, що в нашій області відкриті для огляду 232 музеї, з них 205 функціонують на громадських засадах.

У довіднику вміщено статті і про коломийські музеї: Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, Музей писанкового розпису, Музей історії міста Коломиї, Музей гумору “Весела оселя”, а також Історико-краєзнавчий музей Олекси Довбуша в Печеніжині.

Книжка стане в нагоді туристам, мандрівникам, краєзнавцям.

Дзеркало Коломиї