Українськи фільм «Ядерні відходи» – серед номінантів Європейської кіноакадемії

Українськи фільм «Ядерні відходи» – серед номінантів Європейської кіноакадемії
17 Червня 2013
Фільм Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи» потрапив у число номінантів на приз Європейської кіноакадемії (EFA) в категорії кращий короткометражний фільм 2013 року.

Це перший в історії українського кінофільм, номінований на цю нагороду з моменту створення Академії в 1989 році.

Знятий в Чорнобилі 24-хвилинний фільм Мирослава Слабошпицького був номінований на кінофестивалі в Грімстаді (Норвегія), який завершився 16 червня вночі.

Цей кінофестиваль разом з Берлінале, Роттердамом, Локарно, Венецією та іншими, входить в «елітний клуб» 15 міжнародних кінофестивалів, акредитованих Академією для висунення фільмів на отримання нагороди EFA.

Як повідомляє сайт фестивалю, «Журі високо оцінило сильне авторське порівняння поводження з радіоактивними відходами та «викинутими» людськими життями. Створені режисером персонажі фільму гідні захоплення. Фільм дає ідеальний опис ядерного середовища, ворожого до всього живого. У фільмі показано місце, де всі діалоги замовкають».

Серед 15 фільмів, з якими «Ядерні відходи» будуть змагатися за приз Європейської Кіноакадемії, – російська короткометражка «Лист» Сергія Лозниці, яка виграла номінацію на кінофестивалі в Кракові. Фільм «Ядерні відходи» вже має кілька престижних нагород, серед них «Срібний леопард» МКФ у Локарно і Гран-прі кінофестивалю країн СНД і Балтії «Кіношок», «Золота медаль Белграда».

Чи привезе Мирослав Слабошпицький в Україну статуетку за «Кращий європейський короткометражний фільм 2013 року», стане відомо на церемонії нагородження Кіноакадемії, яка відбудеться у Берліні в грудні 2013 року.

Зазначимо, «Ядерні відходи» – камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють в зоні відчуження. Фільм входить до складу альманаху «Україна, Гудбай» (кінокомпанія Arthouse Traffic), що стартував у листопаді минулого року в кінотеатрах України. Найближчим часом «Ядерні відходи» можна буде подивитися на національному конкурсі Одеського Міжнародного кінофестивалю, інформує ZN.UA.

ЗІК