КОЖЕН МРІЄ ЛІТАТИ, МОВ ПТАХ

КОЖЕН МРІЄ ЛІТАТИ, МОВ ПТАХ
11 Квітня 2013

Міжнародний день птахів відзначають щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме на початку квітня. Саме 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів відзначають також, як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, виникло в Сполучених Штатах Америки. Організатором став педагог з містечка штату Пенсільванія. Згодом його підтримала одна з відомих газет«Пітсбургська телеграфна хроніка», яка розпочала активно популяризувати це свято.

От і в Коломиї минулого тижня працівник молодшого абонементу коломийської бібліотеки №1 для дітей Марія Дириєнко організувала таке ж свято для дітей 4 класу НВК №9. Бібліотекар розробила спеціальну цікаву програму заходу із застосуванням відеоматеріалів, фотографій, найцікавішої інформації про птахів, а також веселих конкурсів. У свою чергу школярі розповідали віршики та малювали своїх улюблених пернатих друзів.

«Мета заходу – розширити і поглибити знання дітей про птахів України, зокрема і про тих, які живуть у нашій місцевості. Птахи викликають чимало зацікавленості, діти полюбляють спостерігати за ними, а разом з тим формують у собі почуття доброти, бережливого ставлення до навколишнього середовища. Цікаво було їм дізнатися про Червону книгу України, а саме – які птахи занесені до неї. Діти мали змогу дізнатися, які пташки зимують у нас, а які є перелітними, чим харчуються, де живуть, яка птаха найважча, а яка найлегша…Загалом захід відбувся вдало, у бібліотеці є багато літератури про птахів, тож школярі багато пізнали нового», – розповіла завідувачка бібліотеки №1 для дітей Надія Дідик.

З давніх-давен людина мріяла літати, мов птах. І досі вона, в пошуках цього прекрасного відчуття польоту, розробляє нові механізми, але все це є тимчасовим. Отож дбайте про наших пернатих друзів, бо вони – унікальні створіння.
Джерело:  Олександра Щербакова