Лист до редакції: Повстанський фестиваль з присмаком китайського ширпотребу

Лист до редакції: Повстанський фестиваль  з присмаком китайського ширпотребу
15 Червня 2013

Нещодавно у селі Нижньому Вербіжі відбувся відкритий районний фестиваль патріотичної пісні з нагоди 570-ої річниці першої писемної згадки про село та Дня героїв.

Метою фестивалю, який цього року відбувся вперше, офіційно є відродження та популяризація кращих зразків класичної, духовної та патріотичної пісні, примноження культурних традицій нашого краю.

А от неофіційно серед гостей фестивалю точилися гострі дискусії щодо його мети. Знаний коломийський карикатурист, художник та активний блогер Ігор Бежук на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук написав: «Самих повстанських пісень було небагато. Виступали місцеві аматорські колективи з місцевими народними артистами. Як на мене, то це було чергове «китайські сувеніри-пиво-шашлики». А може, так і повинно бути...»

А й справді, вже вкотре вразила кількість палаток з китайськими сувенірами та пивних наметів різних виробників, а під вечір на фестивалі годі було знайти тверезу людину. Та й більшість з присутніх до сцени навіть не доходили – зупинялись у пластикових кріслах пивних палаток, забуваючи про мету дійства.

Напевне, спочатку треба добре подумати про відповідність назви фестивалю до місця його проведення та більш досконало продумати саму організацію дійства, аби під кінець свята з черевом, повним пива, люди не запитували: «А що то було за свято?».

Звичайно, для свідомих мешканців Коломийщини виступ славетного хору воїнів ОУН-УПА та інших мистецьких колективів і сольних виконавців став приємним дарунком, а можливо, свідомих громадян було би більше, якби влада сама ж не спонукала до пияцтва та не привчала до китайської пластмаси населення краю?

Думаю, що над питанням проведення фестивалів слугам народу треба добре подумати, аби потім не бідкатись про зростання пияцтва та зниження рівня культури населення.

P.S. Схиляю капелюха перед Ігорем Бежуком за його сміливість та правдивість, але знаючи методи роботи місцевої влади, не називаю свого справжнього імені, бо дотичний до тієї ж влади, але гидко дивитись, як влада знищує свідомість громадян та ще й робить з того піар.

Без имени-1.jpg

Без имени-2.jpg