Путівник фестивального літа

Путівник фестивального літа
24 Липня 2013
У другій половині літа, коли емоції від відпустки, що давно закінчилася, згасли або ж, навпаки, коли чекати на її початок вже несила, саме час поповнити скриньку вражень чимось яскравим та незвичним. Мова — про фестивалі. Зазвичай вони тривають кілька днів, відпустку брати не доведеться, та й витрачати багато коштів нема потреби.

Це дійство давно вже не є новинкою для України, більше того, фестивалів останніми роками — мов грибів після дощу, на будь-який смак. Отож будьте певні, що б не входило у ваше коло інтересів — музика чи історична реконструкція — вам вдасться обрати захід відповідно до зацікавленості.

Якщо ідея проведення вікенду в добрій компанії та в незвичному місці вас зацікавила, вам варто дізнатися більше про найяскравіші фестивалі. І хоча їх у Західній Україні є десятки і проводяться вони з квітня по жовтень, найцікавіше ви ще не пропустили. Отже, газета "Галичина" пропонує вам невеличкий путівник непересічними фестами, котрі ось-ось відбудуться.

Фестиваль середньовічної культури «Ту Стань-2013». із 2 по 4 серпня. Село Угрич Сколівського району Львівської області.

Для кого? Для любителів історії та всіх, кого захоплює дух середніх віків.

Цього року організатори обіцяють гостям фестивалю нову атракцію — середньовічну спортзалу, а також проведення конкурсу вуличних музик. Всі охочі зможуть приміряти лицарські обладунки та взяти участь у справжніх боях. Не обійдеться і без традиційного нічного штурму фортеці, майстер-класів від ремісників, етнотанців та веселих скоморохів.

Якщо ж середньовічна романтика не для вас, можливо, на ваш смак підійде арт-фестиваль: «Франко. Місія». З 19 по 28 липня. Фестиваль розпочався в селі Поповичах, неподалік від с. Шегині, що на кордоні України й Польщі, потім охочі помандрують до села Нагуєвичів, де народився Іван Франко. Приємним сюрпризом є безкоштовний вхід на всі заходи фестивалю.

Для кого? Для творчих та неординарних особистостей.

В рамках фестивалю на головній сцені виступить велика кількість виконавців з України, Грузії, Канади, Німеччини, Азербайджану, Польщі та Чехії. Серед них Михайло Барбара & Josef Ostvansky, Гич оркестр, «Kozak System», «Кому Вниз», «КораЛЛі», Ніно Катамадзе, Олег Скрипка та «Плач Єремії». Потужною обіцяє бути літературно-мистецька програма. На фестиваль запрошено письменників Юрія Винничука, Оксану Забужко, Юрія іздрика та багатьох інших. Отже, якщо мистецтво та література входять до списку ваших захоплень, можете сміливо обирати «Франко. Місію».

Якщо ж маєте смак на добрий рок та хочете побувати в атмосфері музичної ейфорії, «Захід» — це якраз те, що вам потрібно. Фестиваль проводиться цього року вже вп’яте і обов’язково потішить вас списком запрошених виконавців. Отож музичний фестиваль «Захід». 16—18 серпня. Село Родатичі біля Львова.

Для кого? Для поціновувачів високоякісної музики.

Вже оголошеними учасниками є «Ляпіс Трубецкой», «Воплі Відоплясова», «Скрябін», «Бумбокс», O.Torvald, «Zdob Si Zdub», «Аддис Абеба», «Фліт», Сергій Жадан та «Собаки в Космосі», «Noize MC», «Крихітка», «The Вйо», Тельнюк: Сестри, Alina Orlova та дуже багато інших. Список постійно оновлюється та доповнюється. Виступати будуть одразу на трьох сценах, а тому меломанам на «Захід» — зелена дорога.

Паралелі