«Історію нескорених» репрезентували коломийським студентам

«Історію нескорених» репрезентували коломийським студентам
29 Листопада 2013

Громадська організація «Зарваницька ініціатива» й, зокрема, її координатор, депутат міської ради й правозахисник Любомир Глушков репрезентували студентам інституту унікальну виставку про Українську повстанську армію (УПА) «Історія нескорених». Як вкотре наголосив пан Любомир, виставка потрібна, власне, для того, щоб донести до кожного й особливо до молоді правду про визвольні змагання, про героїчне минуле наших земляків, про їхнє життя й боротьбу. Ця виставка – надзвичайно вартісна, адже відкриває завісу про незнані до цього часу події й миті життя історичних постатей – членів УПА та її командирів, тобто вона відкриває нові сторінки з життя й діяльності провідників визвольного руху, вона заповнює білі плями нашої історії та насправді навчає нас патріотизму. До того ж це в той час, коли окремі політики стараються викреслити з історії правдиві сторінки життя й боротьби українського народу, розповідаючи про те, що й не було такої повстанської армії та її провідників, а якщо й були, то тільки на заході, що це армія бандитів, найманців і т. п. Історію хочуть переписати на свій лад. Ті ж герої були, і вони насправді боролися за незалежність нашої держави, боролися за ідею.

Власне, про все це й розповідає репрезентована виставка студентам, які з цікавістю розглядали ілюстрований матеріал та слухали і гостей, в особі Любомира Глушкова, а ще свого викладача, кандидата історичних наук, доцента Юрія Плекана, який у цікавій формі зробив маленький екскурс у ті далекі історичні миті боротьби українського народу за свою незалежність, про створення Української повстанської армії, її провідників, про репресії…

Водночас студенти отримали в подарунок від «Зарваницької ініціативи» ще й цінну та рідкісну книжку «УПА – історія нескорених», яку їм уже на репрезентації передали для ознайомлення.

Уже наприкінці заходу заступниця директора інституту з навчально-виховної роботи, кандидат психологічних наук та доцент Галина Микитюк дякувала за такі цінні й унікальні подарунки, адже, як вона сказала: «Це наша історія. І кожна ось така річ є гідним надбанням будь-якого навчального закладу й нашого в тім числі».

Уже після зустрічі студенти жваво обговорювали почуте та побачене, адже попереду в них ще багато відкриттів щодо цієї теми. І допоможе тут їм якраз і репрезентована виставка про УПА «Історія нескорених» та викладені події в подарованій книжці.
Джерело:  Олеся Отта