Коломиї подарують пам’ятник Василю Стефанику

Коломиї подарують пам’ятник Василю Стефанику
20 Травня 2021
Скульптор з Львівщини хоче подарувати Коломийській громаді пам’ятник Василю Стефанику, який виготовив за власний кошт. Про це повідомив міський голова Богдан Станіславський.

Його вже підтримали Василь Герасим’юк, Василь Шкляр, Роман Горак, Ярослава Ткачук та багато інших митців, пишуть Галичина.

«Ще у 80-х роках минулого століття молодий скульптор Михайло Дмитрів захищає екзаменаційну роботу: проєкт пам’ятника Василю Стефанику, який він розробив на прохання сина письменника Кирила. Робота скульптора оцінена найвищими балами та рекомендована для реалізації. Здається, все б мало бути добре і Покуття могло б отримати новий та гарний пам’ятник Стефанику. Але на заваді стає тоталітарна машина. Не дивно, що бажання Михайла Дмитріва – встановити пам’ятник в Коломиї чи Русові, не було втілено. Адже не міг син сотника УПА, студент, звинувачений в буржуазному націоналізмі вказувати, що робити. На цьому історія могла б закінчитися, та ні. Автор за свої кошти виготовив пам’ятник, а син Василя Стефаника, Семен, посприяв встановленню монументу в селі Ясенів Львівської області. Тоді видавалося, що це тимчасове рішення. Та через 42 роки Михайло Дмитрів має змогу втілити свою мрію. Як знаєте, нещодавно ми освятили камінь, на місці якого хочемо встановити монумент Василю Стефанику. Почувши про це, митець прийняв рішення – подарувати пам’ятник (фактичним власником якого є Михайло Дмитрів) для Коломиї. Ми вітаємо таке рішення Михайла Дмитріва. Адже цей пам’ятник – не тільки данина шани славному уродженцю Покутського краю. Це символ боротьби за законне право нам творити свою культуру. Надіюся, що незабаром ми узгодимо всі питання, пов’язані з передачею монументу нашій громаді, та зробимо ще один внесок у вшанування пам’яті Василя Стефаника», – зазначив Б.Станіславський.    18 Жовтня

    17 Жовтня