.
.

Коломийська колекція писанок прикрасить Великдень в Ужгороді

Коломийська колекція писанок прикрасить Великдень в Ужгороді
4 Квітня 2018
У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрито ІV, вже традиційну, виставку «Світ писанки 2018».

Тут представлено твори понад тридцятьох авторів, що працюють як у традиційних, так і в сучасних техніках писанкарства, зокрема Емми Левадської, Надії Вербищук, Любові Матіко, Ярослави Лівак, Євгена Романця, Христини Воскресенської, Марії Бабич, Лесі Рибалко, Софії Алмаші. Писанки та великодню атрибутику виставки представленоз фондової колекції Закарпатського музею народної архітектури та побуту і дев`ять писанкових композицій, наданих Коломийським музеєм писанкового розпису. 

Коломийська колекція об`єднує писанки з різних областей України, відтворені на основі колекційних збірок Лубенського музею Катерини Скаржинської, зібраної наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. (Київської, Житомирської, Сумської, Черкаської та Чернігівської, Одеської, Херсонської, Донецької, Харківської областей та Курської губернії); Музею писанкового розпису (писанки Закарпаття), Путильського музею етнографії та краєзнавства Гуцульщини (писанки Буковини). Всі ці писанки відтворено науковим співробітником музею Іриною Блонською, яка з Роксоланою Сметанюк сформувала також і композиції на стендах. Поряд з ними представлено роботи сучасних писанкарок з Прикарпаття – Оксани Василишин з Надвірнянщини та Оксани Вакалюк і Ганни Симовонюк зі Снятинського району. 

Відкриття виставки в Ужгородському скансені завершили нічною екскурсією «Великодні звичаї та обряди», а також майстер-класами, на яких вчилися пекти паски і писати писанки. 

Джерело:  http://hutsul.museum/


Коломия Веб Портал

Коломия доставка піцца