Підсумки форуму «Молодь-нова еліта нації» 2013

Підсумки форуму «Молодь-нова еліта нації» 2013
25 Вересня 2013
З 17-19 вересня в Івано-Франківську відбувся Міжнародний молодіжний форум «Молодь – нова еліта нації». Мета форуму: обмін досвідом між міжнародними, всеукраїнськими громадськими організаціями та дорадчо-консультативними органами при головах облдержадміністрацій задля реалізації спільних проектів та проведення заходів.

 Форум відбувся у рамках реалізації програми «Молодь – нова еліта нації», яка є переможцем обласного конкурсу проектів та програм Департаменту освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту ОДА у 2013 році.  
  Під час триденного форуму учасники відвідали три секційні заняття: «Розвиток туризму на Прикарпатті. Міжнародний туризм»; «Навчання та проходження практики за кордоном, тимчасова та постійна зайнятість молоді в Україні та за кордоном»; «Розвиток ІТ- технологій, комунікації, робота в соціальних мережах, молодіжні телевізійні проекти». 
   В перший день форуму учасники працювали в секції туризму, відвідали музей «Писанка» в м. Коломия та разом із студентами Коломийського педагогічного коледжу садили дерева і встановили рекорд України "Всеукраїнський молодіжний парк". Також «форумчани» завітали в м. Яремче, де побували на сувенірному ринку та скуштувати найсмачнішу фірмову юшку у відпочинковому комплексі «Ведмежа гора». 
Другий день був присвячений роботі в секції освіти та ІТ-технологій, під час яких відбувалися доповіді учасників та запрошених гостей, напрацьовувалися пропозиції до резолюції.
   Останній день форуму був насичений на події, учасники зустрілися з головою обласної державної адміністрації Михайлом Вишиванюком, побували на відкритті Міжнародного молодіжного центру, обговорили пункти резолюції та підписали її. Також було прийнято рішення написати лист звернення президенту України Віктору Федоровичу Януковичу з прикріпленою резолюцією, щоб напрацювання молоді були враховані на державному рівні. 

«Приємно, що молодь хоче розвиватись і, головне, вчитись та обмінюватись досвідом. Переконаний, що цей центр стане осередком розвитку  для молоді та допоможе налагодити співпрацю з міжнародними молодіжними організаціями світу», – сказав у вітальному слові Михайло Вишиванюк.

«Це вже третій форум в Івано-Франківську, з кожним роком число учасників і рівень проведення зростає, до нас приїжджають активні, талановиті молоді люди як з України так і з сусідніх країн, які хочуть щось робити для свого краю, для свого міста, і ми намагаємося об’єднати їхні зусилля. Саме завдяки цьому заходу вони можуть поділитися своїми напрацюваннями з колегами з інших областей та навчитися чогось нового. Сподіваюся, що після завершення форуму будуть придумані та реалізовані нові проекти не тільки обласного але і всеукраїнського масштабу», –розповіла Ганна Крисюк.

Враження учасників:
«За один день я навчився української мови, і мені хочеться повернутись сюди ще раз», - Юрій Капушенко (Херсон).
«Наступного разу я тут залишусь», - Ольга Руденко (Київ).
«Мені дали можливість поспілкуватись українською мовою», - Євгенія Науменко (Запоріжжя).
«Один недолік цього форуму, це те, що він швидко закінчився», - Людмила Пінегіна (Харків).

«Форум «Молодь - нова еліта нації» став для мене тим заходом, котрий подарував незабутні враження, приємні емоції та потішив цікавими ідеями активної молоді з України та зарубіжжя. Протягом цих трьох днів я познайомилась з багатьма ініціативними людьми та почерпнула хороший досвід з секційних засідань» - Христина Зелінська – голова Студентського парламенту ІФНТУНГ.

Оргкомітет висловлює слова вдячності всім хто долучився до організації форуму, а саме: голові Івано-Франківської ОДА Михайлу Вишиванюку; міському голові м. Івано-Франківськ Віктору Анушкевичусу; управлінні з упровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій ОДА; департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту ОДА; Європейському руху в Україні; Програмі Європейська освіта в Україні; Івано-Франківському молодіжному міськвиконкому; піар-агенції «PR-energy»; бізнес журналу «БізнесMAN» готелю «Аускопруту»; кінотеатру «Люм’єр»; будівельній компанії «Мельник»; відпочинковому комплексу «Ведмежа гора»; інтернет-компанії «UTeam»; ресторану «B&W»; консалтинговій компанії «LEGANT»; поліграфічному центру «Креатив»; фотосалону «Art photo»; ТОВ Прикарпатському торговому дому; туристичній фірмі «Надія»; телерадіокомпанії «РАІ»; Івано-Франківському обласному телебаченню «Галичина»; телеканалу новин 24; порталу новин «Стик»; порталу новин BRIZ; інформаційному агентству «RegioNews».