Українські Січові Стрільці – лицарі рідного краю

Українські Січові Стрільці – лицарі рідного краю
3 Жовтня 2013

Саме під таким гаслом 26 вересня на площі біля меморіальної таблиці з барельєфом Кирила Трильовського, засновника товариства Січі у Галичині, голови вольової управи Українських січових стрільців, який жив і працював у Коломиї, в середмісті гучно й урочисто відбулося Четверте Січове свято. Подію приурочили 100-річчю від дня заснування Легіону Січових стрільців. Головні організатори дійства – Коломийський педагогічний коледж Івано-Франківської обласної ради на чолі з його очільником Валерієм Ковтуном та відомий краєзнавець, адвокат Михайло Петрів.

Того дня на площу прийшли всі ті, кому небайдужа доля галицьких лицарів. А тим часом під звуки січових мелодій у виконанні муніципального духового оркестру середмістям до місця проведення заходу прямує урочиста хода студентів на чолі з прапороносцями Державного прапора України та прапора педагогічного коледжу. Уже на площі естафету переймають 32 студентки коледжу в українських строях. Під супровід духового оркестру дівчата виконують руханкові вправи, які є реконструкцією січових вправ початку ХХ-го ст. з сучасними елементами руханки. Гарно так виглядало, урочисто, святково й осучаснено. Тільки після цього слово для відкриття Січового свята має його організатор, директор педагогічного коледжу В. Ковтун, який ще раз наголошує, що Січове свято – це частина проекту «Молодь вивчає історію рідного краю», який реалізовують у Коломийському педагогічному коледжі. Величності події додали й пісні у виконанні зведених хорів «Просвіта» (кер. Р. Хімей), а ще музичні виступи студентів та школярів.

Тішить, що серед присутніх на заході переважала молодь: студенти місцевих навчальних закладів, а також школярі. І це тільки переконує, що не все втрачено, що молоді люди не з книжок, а наочно знайомляться з історичними подіями, які колись відбувалися на теренах нашого краю. Український дух, патріотизм не знищено. Бо тільки єдність молоді дасть зробити рідний край кращим.

На Січове свято до Коломиї прибули та взяли в ньому участь делегації з м. Щецина (Польща) та з м. Белза, що на Львівщині Серед гостей свята –представники міської, районної й обласної влади, депутати, прості містяни. І як уже наприкінці історичної події зазначив координатор «Зарваницька ініціатива», депутат міської ради Любомир Глушков, зважаючи на те, що науковці встановили й 178 імен юнаків з Коломиї, які служили в Легіоні січових стрільців, що їм просто необхідно віддавати честь та шану. І додав, що свято відбувається завдяки небайдужим коломийцям, а саме Валерієві Ковтуну та Михайлові Петріву, які дбають про нашу культуру, традиції, історію. І потрібно тільки вітати, сприяти та робити все можливе для того, щоб таке свято відбувалося щороку.

З історії: Перше Січове свято відбулося 30 вересня 2010 р. під гаслом: «Шануймо минуле заради майбутнього… Адвокат Кирило Трильовський – «Січовий Батько», у рамках святкування 110-ої річниці заснування товариства «Січ» та відкриття з цієї нагоди пам’ятної дошки з барельєфом Кирила Трильовського.

Друге Січове свято відбулося 29 вересня 2011 р. під гаслом: «Молодь вивчає історію рідного краю» та набуло статусу міськрайонного молодіжного свята.

Третє Січове Свято відбулося 26 вересня 2012 р. й було приурочене 150-річчю написання вірша «Ще не вмерла Україна», 110-річчю проведення в Коломиї Першого Січового свята та захисту української мови.
Джерело:  Олеся Отта