Коломиянам презентували філософську притчу про Галичину – «Політ золотої мушки»

Коломиянам презентували філософську притчу про Галичину – «Політ золотої мушки»
11 Березня 2016

Минулого тижня у кінотеатрі «Стрічка» презентували українську комедію «Політ золотої мушки». Стрічку представили публіці режисер фільму Іван Кравчишин та актори Коломийського драматичного театру ім. Озаркевича.

Драматична комедія знята за мотивами збірки оповідань «Бурачковицькі хроніки» Богдана Волошина. Фільм складається з трьох новел. За сюжетом, маленька дівчинка з чоловічим ім’ям Микола розповідає три однакові історії про бика, зосереджуючись на трьох умовних періодах життя селян: перша – «Ґранда» про галицький футбол (народження), друга – «Полонез Швідерського» про галицьке весілля, третя – «Тестамент» про галицький заповіт (смерть). Всі три історії пов’язані між собою героями, хоча мають різні сюжетні лінії.

Політ мушки2

Зйомки фільму проходили на Прикарпатті – на хуторі Великий Ходак, окремі епізоди були відзняті також у Добромилі на Львівщині.

У наївній комедії, як називає її режисер, знялися й коломийські актори – Зіновій Симчич, Надія Комарова, Захар Новицький, Любов Моцок, Оксана Курко, Мар’яна Кодіна-Іванович, Богдан Базилевич, Олександра Мартищук та Людмила Євтушенко, інформує “Дзеркало Коломиї”.

Політ мушки1

Любов Моцок: «Робота з режисером, атмосфера, яка існувала на майданчику, – це було фантастично. Те, що режисер вклав у фільм, незабутнє. На майданчику була атмосфера спокою. Це не дифірамби режисерові, а справді щастя, що можна досягнути правильного результату завдяки розважливості режисера з акторами. Він давав можливість працювати, давав волю нашим фантазіям. Він нам довіряв».

Оксана Курко: «Були моменти, коли під час зйомок ішов дощ, ми чекали півночі, щоб нарешті почати роботу. Пан Іван дуже гуманна людина. Окрім того, що він майстер-режисер, він дбайливий до нас, акторів».

Надія Комарова: «Якщо щось йшло не за планом, то пан Іван настільки вмів вгамувати, не створювати неврозів, абсолютно спокійно разом з нами долав усі перепони, мабуть, у цьому була найбільша магія. Фільм планувався ще з 2004 року, і режисер говорить про цікаві речі, передбачає дуже багато подій в Україні. У жартівливій формі він намагається розповісти досить серйозні речі. Там дуже багато абсолютно знакових речей. Але це, звісно, треба побачити».

Маряна Кодіна-Іванович:  «Якщо охарактеризувати декількома словами настрій після зйомок, то це була ейфорія. Ми були окрилені і щасливі. Це неможливо порівняти ні з чим».