У будинку Алена Делона відкрили виставку “Моя мирна Україна” (фото)

У будинку Алена Делона відкрили виставку “Моя мирна Україна” (фото)
10 Жовтня 2014

1 жовтня в Парижі відкрилася художня виставка "Моя мирна Україна". Експозиція розташувалася в Культурно-інформаційному центрі при посольстві України у Франції, в будинку, який раніше належав Алену Делону.

Організатором події виступив Всеукраїнський благодійний Фонд Ігоря Янковського“Ініціатива заради майбутнього”, який представив парижанам експозицію з 60 картин-переможців у ІІ Всеукраїнському конкурсі дитячих картин “Моя мирна Україна”. Конкурс, головною ідеєю якого організатори оголосили єдину, мирну і неподільну Україну, було організовано та проведено ВБФ Ігоря Янковського навесні 2014 року. Організаторам вдалося зібрати понад 600 дитячих робіт з усіх регіонів України, включно з півостровом Крим, Луганською і Донецькою областями.

Паризька виставка “Моя мирна Україна” відбулася завдяки співпраці Фонду Янковського з Міністерством закордонних справ України. Стартувала вона з урочистого прийому в Українському Культурно-інформаційному центрі, де на двох поверхах і розмістилася виставка дитячих картин, яка експонуватиметься тут до кінця жовтня, пишуть "Вікна" з посиланням на Gazeta.ua.

Вечір відкриття виставки зібрав в маєтку Делона більше 100 гостей, українських та зарубіжних дипломатів, представників французького парламенту і неурядових організацій, митців, музикантів. Серед них були барон Філіп Сан-Соле і зірка електронної музики, засновник групи “Спейс” Дідьє Маруані. А також, дочка президента Сенегалу Марія Лаура де Лаквівер, яка працює в ЮНЕСКО, Крістіан Кордейро з Національної асамблеї Франції, і французький художник, і фотограф, Жорж Пляс, який веде блог про події в Україні на французькій мові і ще чимало друзів нашої країни.

Звертаючись до гостей прийому, Ігор Янковський зазначив: “Художня виставка, яку ми вперше проводимо у Парижі, покликана донести всій Європі мирні прагнення дітей України, їхні мрії про життя в єдиній і неподільній країні. Наш благодійний фонд, працюючи з дітьми і для дітей, намагається допомогти проявитися їхньому таланту, розгледіти його, і показати світу. Крім своєї культурної, творчої місії, ми також вважаємо своїм обов’язком заохочувати почуття патріотизму і любові до України”.

Відкриття виставки дитячих картин “Моя мирна Україна” супроводжувалося мультимедійною презентацією про проекти, реалізовані Фондом Янковського в Києві, Берліні, Брюсселі, Каннах, які допомогли присутнім побачити все розмаїття роботи Фонду, спрямованої на підтримку талановитих дітей. Демонстрація відеоматеріалів проводилась на сучасному проекторі, який Фонд Янковського привіз в дар Культурно-інформаційному центру Посольства України у Франції.

Виставка дитячих картин “Моя мирна Україна” вже була представлена в Києві, в Творчому центрі “Шоколадний будинок” на Печерську. На початку вересня вона експонувалася в Польщі, в рамках XXIV Економічного форуму в Криниці. А зовсім недавно Фонд Янковського отримав запрошення організувати виставку в Швеції.