У неділю у Коломиї покажуть «Романс про закоханих»

У неділю у Коломиї покажуть «Романс про закоханих»
31 Жовтня 2014
В неділю, 2 листопада, о 18:00 годині у Коломийському академічному обласному драматичному театрі імені Івана Озаркевича відбудеться прем’єра  вистави «Романс про закоханих».

Автори п’єси «Казка про Моніку», за мотивами якої здійснено постановку нової вистави, литовські драматурги Саулюс Шальтяніс та Леонідас Яцінавічус. Режисер-постановник дійства – народний артист України Олег Мосійчук.

Історія постановок цієї роботи не менш цікава, як власне і сама п’єса. Судіть самі: кінець 70-х років… Радянська Україна… На сцені театрів безальтернативно господарює художній принцип соціалістичного реалізму: бригадири відмовляються від премій, вожді закликають до нових перемог, комсомольці будують нові заводи, а ще варять сталь, збирають рекордні урожаї, засуджують «загниваючий капіталізм». Щось інше, з людським обличчям, або про людське наболіле з’являється вкрай рідко і зразу ж викликає живий інтерес та зацікавленість у глядачів, фахівців і влади…

І ось, в 1979 році, на малій сцені Київського державного театру російської драми імені Лесі Українки прем’єра вистави «Казка для Моніки» в режисурі, молодого тоді ще, Віталія Малахова. На сцені – палке кохання, зрада, кара, життя і смерть, такими, як вони є – без прикрас та ідеологічних нашарувань. Вистава, як тепер кажуть, «знімала дах». Тому, ця робота стала культовою, на неї йшли, нею захоплювалися.