У Києві продемонструють український традиційний одяг на Ukrainian Fashion Week (фото)

У Києві продемонструють український традиційний одяг на Ukrainian Fashion Week (фото)
6 Березня 2015

Вперше в історії Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” в рамках Ukrainian Fashion Week, що відбудеться з 18 по 25 березня, влаштують показ автентичних українських строїв, котрі зберігаються у музейних фондах та приватних колекціях.

Колекцію жіночого одягу різних історико-етнографічних регіонів України представлять учасниці телевізійного шоу «Супермодель по-українськи». Близько 20-ти костюмів, які складаються з сорочок, корсеток, запасок, крайок, хусток, вінків, взуття, прикрас, тощо, повідомляють Вікна з посиланням на прес-службу Музею Івана Гончара.

“Майже всі елементи одягу є автентичними, лише декілька вінків, певні крайки та фартухи реконструйовані за старовинними зразками”, – розповідає куратор показу, науковий співробітник Музею Івана Гончара Марічка Квітка. – За якийсь час люди втратили смак, тонке відчуття кольору та форми. Чомусь стали викривлено сприймати національний одяг, плутають кітч зі справжністю. Тому ми й хочемо цим продемонструвати розкішну українську моду, яка побутувала ще якісь 80-100 років тому”.

За словами організаторів, дійство відкриє непізнану естетику народу. Розмаїття кроїв, фактур, форм, вишуканість головних уборів та унікальність аксесуарів лише у білому та червоному кольорах.

Традиція зберігає тільки правдивий досвід народу та передає у спадок поколінням найцінніше. Це витоки нашого натхнення – наголошують організатори.

Показ «Ясно-Красно» відбудеться 21 березня о 15:00 у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» (вул, Лаврська, 10-12, м.Київ).

Ініціатор – Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», за підтримки громадської організації «Творча спілка реконструкторів традиційних народних промислів».