Коломияни привезли до Івано-Франківська драму “Мати-наймичка”

Коломияни привезли до Івано-Франківська драму “Мати-наймичка”
9 Березня 2015

На сцені Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка презентували народну драму Мати-наймичка за мотивами повісті Тараса Шевченка.

Театральну постановку, прем’єра якої відбулася у березні минулого року і була присвячена відзначенню 200-річчя від дня народження Кобзаря, підготували актори Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича. З цією виставою вони об’їздили всю Україну, показували її також шанувальникам театрального мистецтва в Польщі. І всюди, каже директор Коломийського театру, заслужений артист України Дмитро Чиборак, постановку на шевченківську тематику сприймали тепло і з великим зацікавленням, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Це не просто мелодрама, ця вистава є надзвичайно соціальна, осіяна степовими співами, українськими кодовими речами”, − розповідає митець перед показом.

Автор інсценізації та режисер-постановник вистави − Сергій Кузик. У анотації, розміщеній на інтернет-сайті Коломийського театру, йдеться про те, що “Мати-наймичка” − не перша постановка режисера, в основі якої – творчість Тараса Шевченка. Коломияни вже бачили його виставу “Відьма” за творами Кобзаря у виконанні Чернігівського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка на IVВсеукраїнському театральному фестивалі “Коломийські представлення” у 2012 році. Тоді театральній роботі присудили першу премію фестивалю. Не менш фахова та цікава, на думку багатьох поціновувачів театрального мистецтва, і вистава, що демонструвалася нині.