.
.

У Крилосі презентували меч князя Святослава

У Крилосі презентували меч князя Святослава
18 Травня 2015

17 травня, в рамках відзначення Міжнародного дня музеїв, у Національному заповіднику "Давній Галич" відбувся перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль під назвою "Давній Галич" збирає друзів: варто побачити, де живе пам'ять".

Мета фестивалю – привернути увагу музейників, туроператорів, а також вітчизняного і зарубіжного туриста до української культурної спадщини, до княжого Галича. Захід розрахований і на фахівців національних, історико-культурних заповідників, і на широкий загал. Свідком події була репортер ZIK-Стрім Вікторія Гордієнко.

"До нас приїхали представники дванадцятьох областей України, шістнадцяти музейних установ, зокрема зі Святогірського державного історико-культурного заповідника, представники Спілки керамістів з цього ж міста, з Національного заповідника "Хортиця". Дуже багато гостей. Ми обмінюємося досвідом, враженнями, планами", – розповів генеральний директор Національного заповідника "Давній Галич" Володимир Костишин.

Цікавинкою фестивалю стала презентація експонату, який має безумовну цінність для історії України – меча князя Святослава з фонду Національного заповідника "Хортиця".


"Меч випадково знайшли в 2011 році у Дніпрі, навпроти острова "Хортиця". Він продовжує серію експонатів, знайдених під час будівництва Дніпровської ГЕС у 1928 році. Ці реліквії, скоріш за все, маркують місце останньої битви князя Святослава, який загинув у дніпрових порогах 972 року. За рівнем оздоблення та за якістю цей меч вражає. Тому ми зробили висновок, що він міг належати саме князю або ж найвищим дружинникам. Наразі меч перебуває у патріотичному турне. Його презентували в Києві, після реставрації поїхав до Запоріжжя, з виставкою був у Харкові й у Львові. Далі – Херсонщина, ця територія також має стосунок до князя, адже саме там Святослав зупинявся в 971 році. Таким чином ми хочемо привернути увагу до такої історичної постаті, як Святослав, бо його життя та діяльність вивчені недостатньо", – розповів генеральний директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Остапенко.

Під час фестивалю присутні також мали змогу помандрувати туристичними об’єктами Галицького заповідника, скуштувати страви народної кухні, відвідати виставку виробів декоративно-ужиткового мистецтва, взяти участь у майстер-класах із застосуванням середньовічної зброї, а також побачити шоу-програму історичної реконструкції лицарських боїв і козацьких забав.

"Це моя справа, це моє хобі, це моє життя. Козацькі бої – це дуже цікаво. Головне – відчувати ворога, і тоді ти його переможеш. Зараз країна знову виборює свою свободу. Ми як били ворога, так б’ємо і будемо бити", –  розповів козак "Гром" з острова Хортиця. 

По завершенню фестивалю виступили фольклорні колективи.    8 Грудня

    7 Грудня


Коломия доставка піцца