Відомий скрипаль родом з Коломийщини Василь Попадюк: “В Україні, нарешті, є попит на українське”

Відомий скрипаль родом з Коломийщини Василь Попадюк: “В Україні, нарешті, є попит на українське”
29 Грудня 2015

Скрипаль, музикант-віртуоз, засновник і лідер Papa Duke Band Василь Попадюк розповів про особливості святкування Різдва у Канаді, фестивалі української музики і анонсує передноворічний концерт у Києві.

Всесвітньовідомий скрипаль з Коломийщини Василь Попадюк дав інтерв’ю “Громадському радіо”.

— Мені дуже приємно, що в Україні нарешті з’явився попит на щось українське. Це мені особливо приємно, як українцю. Хоча в Papa Duke Band, як кажуть у нас, всі українці, тільки не всі призналися: з Куби, Еквадору, Угорщини. Ми є таким інтернаціональним гуртом, але з українським присмаком. Ми всюди кажемо, що ми представляємо Україну.

— А це продається? Не було думки, що щось інше могло б продаватися краще?

— У нас в шоу-бізнесі є така ніша інструментальної музики. А вже в цій ніші можна робити все, що завгодно, якщо це подобається публіці. А публіці подобається, бо в нас немає слів і кожен може зрозуміти. Немає мовного бар’єру і тому всі можуть слухати.


— Тобі важливо, що відбувається в політичному сенсі в Україні?

— Так, звичайно. На жаль, Україна наразі без політики неможлива. Всі займаються політикою, всі обговорюють її і все дуже заполітизовано. Але з іншого боку розумієш, що по-іншому тут не можна зараз. Коли був в Канаді, то думав, що все розумію, але от чим довше на Україні, там більше розумію, що вже нічого не розумію.

— А в культурі щось змінилось?

— Очевидно, що змінилось, але це палка в двох кінцях. Вже ж немає не тільки російських, але ж і зірки великі не їдуть. Думаю, що це зміниться, бо команда Палацу «Україна» в цьому плані дуже професійна. Та все одно такий імідж склався, що вони бояться, бо думають, що тут в Києві бомби розриваються.

Довідка. Васииль Попадюк — український скрипаль, якого називають “українським Паганіні”, піаніст, засновник гурту PapaDuke, з яким їздить світом, граючи музику у стилях world music, latino, gypsy, jazz. Уміє грати на 15 музичних інструментах, а кожен з музикантів гурту теж грає на кількох музичних інструментах.

Народився в сім’ї артистів. Попадюк-молодший з семи років навчався в Київській спеціальній музичній школі імені Миколи Лисенка. Потім вступив у Київську консерваторію ім. П. Чайковського.

З 1997 року живе і працює у м. Торонто (Канада). Одружений з донькою українського політика Степана Хмари Соломією і має трьох доньок – Моряну, Софійку та Катрусю. У сім’ї розмовляють українською.

ДК