Ремонт музею писанки у Коломиї обіцяють завершити до кінця року

Ремонт музею писанки у Коломиї обіцяють завершити до кінця року
1 Липня 2021
А от будівництво музею керамічного мистецтва у Косівській громаді, який планують звести у вигляді гуцульського глечика, розтягнеться як мінімум на два роки.

Про це сьогодні говорили під час постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.

Як відзначив керівник управління культури національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, ремонт Музею писанкового розпису у Коломиї проводять у межах програми "Велике будівництво", відтак гроші є. Загалом реконструкція вартуватиме понад 6,8 мільйона гривень, а завершити її планують до кінця 2021 року. Раніше в музеї вже частково виконали загальнобудівельні, демонтажні, внутрішні та зовнішні опоряджувальні роботи. У планах – встановити систему пожежної безпеки, оновити систему електропостачання, виконати сантехнічні роботи і благоустрій території.

Також чиновник повідомив, що на 2022 Прикарпаття має отримати фінансування з держбюджету на будівництво культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» у Косівській громаді. Мова йде про суму, трохи більшу за 12 мільйонів гривень.

"У майбутньому це буде музей косівської кераміки. Попередньо проєкт будівництва розрахований на два роки", - зауважив Федорак. 

Заступник голови облради Василь Гладій зауважив, що важливо, аби було фінансування, адже передбачених у держбюджеті 12 мільйонів гривень для такого об'єкту не вистачить. Федорак відзначив, що цьогоріч в ОДА пішли іншим шляхом і подавали від культури лише один проєкт. Відтак, отримали підтримку і є надія, що вдасться завершити будівництво у зазначені терміни.
    18 Жовтня

    17 Жовтня