У Коломиї пройшла зустріч з поетесою Марією Сазоновою «З любов’ю і вірою»

У Коломиї пройшла зустріч з поетесою Марією Сазоновою «З любов’ю і вірою»
14 Березня 2018

13 березня 2018 року в центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з поетесою Марією Сазоновою «З любов’ю і вірою». Марія Максимівна Сазонова  людина не простої долі. 

Народилася 4 лютого 1924 року в м. Хорол Полтавської обл. Росла і виховувалася в багатодітній сім’ї. Нелегке було дитинство. Адже, коли їй не було іще 1 року, помер батько. Сім’я залишилася без годувальника. Тільки-що закінчивши перший клас, вона віч-на-віч зустрічається з голодним 1932-м роком. А той ніким не забутий 1933-й рік назавжди розлучає її із старшою сестрою, яка померла, як і багато інших людей, від голоду. До  воєнного лихоліття  виховувалась в Хорольському дитбудинку. Вірші Марія Максимівна почала писати в німецькій неволі в 1943 році. Першим надрукованим був вірш «Сон» в 1947 році.

Марія Сазонова – автор збірок: «Найкращий друг», «На межі тисячоліть», «Пам’ять серця», «Чекання перемін», «Гіркий ужинок», «Пограбовані», «Пробудження», «Весни не зупинити», «З любов’ю і вірою». В 2012 році вийшла збірка «Вибране», в 2013 році – збірки «З надією» та «Надвечір’я», в  2014 році – «Повертайтесь живими», в 2016 році збірка – «Вечірній дзвін», в 2017 році – «І знов чекання перемін» та «Вдячність».

Книги  Марії Сазонової насичені віршами на різні теми, авторці болить несправедливість і недосконалість сьогодення, в них –  шлях до Бога і велика любов до людей, до родини, відповідь чи не на кожну подію радісну чи трагічну.

З привітальним словам виступила директор Коломийської ЦБС Наталія Тарновецька.

На зустріч з видатною поетесою також завітала письменницька еліта Коломийщини – Дмитро Коновалюк, голова спілки літераторів Коломиї “Суцвіття”, членом якої є багато років Марія Максимівна, голова громадського об’єднання учасників АТО Коломиї та Коломийського району Володимир Кобилецький, знані поети на Коломийщині – Оксана Федишин, Ігор Гінчицький; колеги по перу – Юлія Долінська, Любов Курко, Лариса Кутинська-Комендант, Ганна Косюк, Марія Шепетюк та учениця Марії Максимівни – Олена Бакай, нині голова Коломийської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України Олена Бакай.

Музичні вітання лунали у виконанні жіночого тріо Народного дому с. Воскресинці, керівник Наталія Біла.

Поезію Марії Сазонової читали бібліотекарі Тетяна Никипанчук, Наталія Обушак та методист центру КОР і НТ Ганна Косюк.

Захід підготувала і провела завідуюча відділом обслуговування Наталія Мельничук.

Джерело:  http://ww2.gov.if.ua/


    29 Травня

    28 Травня