В Україні задумали підтримати вітчизняний кінематограф за рахунок подорожчання квитків у кінотеатри

В Україні задумали підтримати вітчизняний кінематограф за рахунок подорожчання квитків у кінотеатри
2 Серпня 2013

Кабінет міністрів України має намір запровадити податок на показ кіно, кошти від якого хочуть давати на розвиток національного кінематографа.

Щоквартальний збір стягуватимуть з демонстраторів, дистриб'юторів і прокатників фільмів у розмірі 5% від їх доходу, з операторів і провайдерів телекомунікацій - у розмірі 2%, пише газета "Капітал" з посиланням на інформаційно-аналітичний бюлетень Кабміну.

За підрахунками уряду, щорічно сума цих відрахувань складе 100 млн грн. Натомість планується скасувати держмито на кіноматеріали.

"З точки зору світової практики ця дія правильна, - каже Денис Іванов, генеральний директор компанії "Артхаус Трафік". - Наприклад, у Франції кінотеатри напряму перераховують ці гроші у Національний центр кінематографії (CNC). Там приблизно такий самий відсоток податку. Центр підтримує французькі картини і в зарубіжному прокаті, і видає гранти на нові проекти. Тобто по суті він замінює собою Держкіно. У них ця система діє так - від кожного купленого квитка певний відсоток перераховується у фонд".

"З елементарної логіки процент має йти не в держбюджет, а до окремо створеної громадської структури, приміром як у Франції. Не впевнений, що в тих умовах в яких ми живемо, це можливо юридично", - зазначив він.

Скоріш за все, каже Іванов, за такого податку подорожчають квитки у кінотеатри: "Будь-який податок збільшує вартість продукту для споживача. Скоріш за все усі прокатники піднімуть вартість квитків. Але основна проблема не в тому що будуть ці 5 відсотків, а в тому на що вони все таки підуть".

"Якщо створять фонд, який буде громадським, окремо від держави — це буде крок уперед. Адже, по правді, має бути кілька зрозумілих правил, щоб подібну ініціативу легше було адмініструвати. А так цей податок скоріш за все приведе лише до збільшення бюрократичної роботи, яку будуть виконувати бухгалтера" - додає Іванов.

Увесь об'єм українського кінокринку минулого року досягнув 100 млн дол. Відповідно, 5 відсотків - це 5 млн дол. Зараз за рахунок мита на ввезення фільмів бюджет отримує 200-300 тис дол.

Раніше повідомлялося, що відомий голлівудський актор Жан-Клод Ван Дамм планував зняти в Україні фільм під назвою "Вежа" та підняти український кінематограф на новий щабель.

NEWSru.ua