Бензин в Україні може подорожчати відразу на 2 гривні за літр

Бензин в Україні може подорожчати відразу на 2 гривні за літр
22 Травня 2013

Міністерство фінансів 22 травня винесло на розгляд Кабінету міністрів законопроект про підвищення відразу на 50% акцизного збору на бензин і дизпаливо, пише gazeta.ua

Проектом закону "Про внесення змін до Податкового кодексу про деякі ставки акцизного збору" має в своєму розпорядженні "Комерсант-Україна".

Документ передбачає різке збільшення акцизу: на бензин - з 198 до 396 євро за тонну, а на дизпаливо - з 46-98 до 92-196 євро за тонну.

"Очікується, що його розглянуть на наступному тижні і у разі схвалення направлять до Верховної Ради", - розповів виданню джерело у Кабміні.

За його словами, ініціатором створення документа є "Укравтодор", а автором - Мінфін. У прес-службі цих відомств вчора не стали коментувати документ.

Кошти, отримані за рахунок зростання ставок акцизного збору, повинні бути спрямовані на ремонт доріг, які знаходяться в незадовільному стані, стверджує один з чиновників Міненерго на правах анонімності. У I кварталі надходження до бюджету від акцизного збору з бензинів і дизпалива скоротилися на 36%, до 1,6 млрд грн (дані Міністерства доходів і зборів). Хоча імпорт нафтопродуктів у цей період зменшився не так значно - на 9,1%.

Навіть співрозмовник видання в Міненерго сумнівається, що кошти будуть спрямовані за призначенням:

"Боюся, що гроші знову підуть на латання бюджетних дірок, і на якості доріг це підвищення не позначиться".

Збільшення ставок призведе до дуже значного подорожчання бензину, говорить прес-секретар концерну "Галнафтогаз" Олесь Пограничний. За оцінками компанії, ціни на бензин в середньому можуть зрости на 2 грн, а на дизельне паливо - на 50 коп. за літр. Тобто після підвищення акцизу ціни на паливо в Україні будуть на рівні країн Східної Європи, зазначає член наглядової ради "Укртатнафти" Костянтин Бородін. "А ось якість пального залишиться колишнім - тобто набагато гірше європейського. Крім того, підвищення цін спровокує падіння продажів на АЗС", - очікує експерт.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/business/_benzin-v-ukrajini-mozhe-podorozhchati-vidrazu-na-2-grivni-za-litr/498559">Gazeta.ua</a>

Джерело:  Gazeta.ua


    25 Вересня

    24 Вересня