В Україні настає економічний хаос

В Україні настає економічний хаос
29 Квітня 2013

Як відрізнити хороший, потужний фільм жахів від дешевої підробки? За силою впливу.
Воплі, хрипи і фонтани крові не пробирають до кісток. Слабо. Справжній фільм жахів, коли в повній тиші в полі зору камери повільно входить їжачок, а у глядача від жаху волосся стає дибки. З нашою владою аналогія повна. Схоже, з сьогоднішніх вождів вийшли б відмінні режисери «страшилок». Шкода, що гримаса долі закинула їх на керівні посади, пов‘язані з економікою.

Коли Микола Азаров закликає нас «Не скиглити», а брати лопату, коли Віктор Янукович говорить про тяжкі випробування, які чекають нас у 2013 році, я не боюся. Взагалі ніякого страху — тільки огиду. Тому що нам буде нелегко, ми і так про це знали, а самі вони, як і раніше, будуть жити в розкоші, ні в чому собі не відмовляючи. Тільки огиду — ніякої паніки. Страшно стає, коли вони раптом починають нас заспокоювати. Ось тоді і з’являється на екрані моторошний їжачок.

Ми вже звикли, що влада нам постійно бреше. Це не фішка Януковича — всі українські прем‘єри і президенти брехали власному народу. Всі комуністичні вожді брехали постійно, це у них називалося «умінням працювати з людями». І ми вже рефлекторно відрізняємо брехню від правди. Віримо тільки фактам, а словесної лушпинні ні на гріш. А факти говорять про те, що українська економіка скоро рухне з великим шумом. Напевно, вона поховає під собою не тільки уряд Азарова, а й Віктора Федоровича з його спритною командою, але ж не їх одних.

Якщо говорити про факти, то дефіцит державного бюджету України досяг 4,2 мільярда гривень. За перші три місяці 2013 року. Далі буде тільки більше. При цьому навіть представники влади визнають, що за цим проектом зарплати бюджетників і ряд інших соціальних витрат на четвертий квартал взагалі не передбачені. Тобто — зарплат не буде? А чого не буде ще — пенсій, допомог, дитячих виплат? Схоже, саме тоді й настане великий обвал. Запропонований Миколою Яновичем рецепт рятує далеко не всіх.

Днями Янукович доручив уряду підготувати зміни до Державного бюджету на 2013 рік. І почав нас заспокоювати. «Ми завжди це робили, і цей рік не виняток. Сьогодні є такі плани і є вже доручення уряду для того, щоб підготувати зміни до бюджету за результатами першого кварталу, а потім і першого півріччя», — заявив він журналістам. Ось саме заспокійливі інтонації насторожують сильніше фактів. Знайомі пісні. Чули вже. Головне, решта навіть на цьому критичному тлі просто продовжують «пиляти». Знають, що часу залишилося мало?

Дірка в бюджеті дійсно страшна. Її припускали закрити за допомогою двох традиційних методів. Зайняти грошей у МВФ і обдерти працюючих ще більшими податками. Обидва напрямки провалилися. Грошей у скарбниці немає. Місія МВФ сказала «було конструктивно» і відбула геть. У відповідь на посилення фіскального тиску українці все частіше з категорії «малий бізнес» переходять на біржу праці в чергу за допомогою. Якщо і були у олігархів плани раніше загнати занадто самостійних в свої цехи — все змінилося. Зайвих робочих місць більше немає. А значить менше податків і більше витрат на допомоги. Ланцюгова реакція.

Українська влада зі своїм бюджетом переходить в той стан, який лікарі м’яко називають агонією. У місцевих органів влади видряпали скільки могли, спроби вичавити зайву копійку з населення за допомогою нових податків дають негативний ефект, великі наднаціональні фінансові структури сидять на березі і чекають. Уряд займає де і скільки зможе — дають все більш неохоче.

Остання соломинка ламає спину верблюдові. Про це знаємо і ми, і верблюд. Днями Міністерство фінансів України залучило до державного бюджету 3,27 млрд.грн. на аукціоні з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Тобто знову зайняли під високі відсотки. Скоро прийде час віддавати — першу частину у вересні. Але віддавати буде нічим — тому що до того моменту потрібно буде займати ще на покриття дірки в бюджеті.

Як тільки банки відмовляться або не зможуть купувати ОВДП — все завалиться. Вся підточених корупцією та невмілим господарюванням фінансова система України посиплеться. Ось тоді й настане давно передбачений хаос. І не те щоб виходу зовсім немає. Вихід є практично завжди. Але ті руки, які мертвою хваткою вчепилися в штурвал, не здатні його знайти. Та й не хочуть …

Джерело:  ВКурсе.ua


    25 Вересня

    24 Вересня