Стало відомо, скільки потрібно грошей на ремонт доріг Прикарпаття

Стало відомо, скільки потрібно грошей на ремонт доріг Прикарпаття
29 Березня 2021

Прикарпаття цього року отримає майже на 100 мільйонів гривень менше державної субвенції на ремонт доріг місцевого значення.

Про це повідомив “Суспільному” голова Асоціації ОТГ Прикарпаття, керівник Печеніжинської громади Ігор Довірак.

“У минулому 2020-му році на дороги місцевого значення Прикарпаття було виділено 523 мільйони гривень. Цього року, ухвалюючи обласний бюджет, Франківщина прийняла дорожню інфраструктурну субвенцію в розмірі вже 427 мільйонів”, — розповів Ігор Довірак.

За його інформацією, на Прикарпатті є 830 кілометрів обласних доріг і 2 200 кілометрів сільських шляхів. Якщо вартість дрібного поточного ремонту одного кілометра дороги складає в середньому 5-7 мільйонів гривень, то для того, щоб відремонтувати усі дороги Прикарпаття місцевого значення, області потрібно мати, за підрахунками Ігоря Довірака, 14-20 мільярдів гривень.

Печеніжинська громада на ремонт доріг місцевого значення минулого року отримала субвенцію у розмірі 6 мільйонів гривень. Яке буде фінансування цього року, в громаді не знають. Ігор Довірак каже, що капітального ремонту передусім потребують дорожні ділянки Печеніжин-Слобода (8,9 км) і Сопів-Княждвір. До облаштування доріг у громаді, за його словами, в окремих випадках долучаються самі жителі. До прикладу, в селі Молодятин.