Зарплата на Прикарпатті – одна з найнижчих, – статистика

Зарплата на Прикарпатті – одна з найнижчих, – статистика
7 Лютого 2022

В Івано-Франківській області середня зарплата є вищою за “мінімалку” у понад два рази. Втім, Прикарпаття пасе задніх за розміром заробітної плати.

Як повідомляють  в управлінні статистики, середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ та організацій області у грудні 2021 р. становив 13988 грн, що у 2,2 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (6500 грн). За розміром середньої номінальної заробітної плати штатних працівників у грудні 2021 р. область посіла 23 місце серед регіонів України.

Найвищий рівень заробітної плати в області у грудні 2021 р. спостерігався у виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, сфері фінансової та страхової діяльності, сільському, лісовому та рибному господарстві, сфері транспорту, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, у сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 21,8% – у 1,8 раза.

Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у будівництві, виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів та сфері операцій з нерухомим майном (не перевищували 61,6% середнього показника по області).

Заробітна плата штатних працівників у грудні 2021 р. у порівнянні з листопадом 2021 р. збільшилась на 17,5%, а відносно грудня 2020 р. – на 15,7%.