.
.

У Коломиї відкрили виставку ікон з унікальної колекції отця Миколи Сімкайла (фото)

У Коломиї відкрили виставку ікон з унікальної колекції отця Миколи Сімкайла (фото)
15 Квітня 2016

Виставка ікон з колекції покійного владики Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколи Сімкайла (1952-2013) експонується в Музеї писанкового розпису у Коломиї. Виставку символічно відкрили в період Великого посту, коли, згадуючи Хресний Шлях Ісуса, християни роздумують про Христові страсті, Його муки і терпіння, через осмислення яких пізнається сенс власного буття.

Представлені ікони кінця ХVІІІ — початку ХХ ст. на полотні, дереві та металі відтворюють фрагменти земного життя Ісуса Христа. Такі з них, як «Взяття Христа під варту», «Ісус зі страстями», «Зняття з хреста», належать до рідкісних іконографічних сюжетів, інформують Вікна.

У музеї експонується тільки п`ятнадцять ікон з унікальної колекції владики, яку він збирав упродовж тридцяти років. Особливістю збірки є не тільки її мистецька вартість та історичне значення, а й чисельність сакральних раритетних творів, зібраних однією особою. Наразі немає приміщення, в якому в повному обсязі можна було б продемонструвати колекцію. Проте, оглянувши тематичну виставку в музеї, є можливість побачити ще близько трьохсот експонатів сакрального мистецтва, які представлені в постійній експозиції Музею сакрального мистецтва, який було відкрито вже за опіки правлячого архієрея владики Василія Івасюка в катедральному соборі Преображення Господнього, що поряд з Національним музеєм.

Ще з часу підпільної діяльності Української Греко-Католицької Церкви владика Микола Сімкайло  відданно й невтомно служив Богові та людям. Він спішив втілити якнайбільше планів. Скоро мине вже три роки, як немає з нами цієї великої й світлої людини. Проте про нього завжди нагадуватимуть його добрі справи. Це і катедральний собор Преображення Господнього, до будівництва й розписів якого владика докладав чимало зусиль, дяківсько-регентське училище, сиротинець для дітей, центр реабілітації для інвалідів… І безумовно, колекція сакральних творів, яка гідно репрезентує мистецьку іконографічну спадщину українців.

 Виставка триватиме до 5 травня.

   
Коломия доставка піцца