Івано-франківські кандидати в нардепи вперше дебатували (фото)

Івано-франківські кандидати в нардепи вперше дебатували (фото)
15 Травня 2014

У четвер, 15 травня, в приміщенні ПНУ імені В. Стефаника на дебатах зустрілися кандидати у народні депутати по ОВО №83.

Дебати відбулися за ініціативи виборчого штабу Максима Кицюка та підтримки Прикарпатського університету. Участь у них взяли 9 із 13 мажоритарних кандидатів. Олександр Шевченко, Василь Попович, Василь Тітов та Михайло Петруняк не прийшли. 

Модератором заходу виступив професор кафедри міжнародних відносин Михайло Нагорняк, пише Репортер.
У першому раунді кожен розповів про себе і про те, чому вирішив йти у ВРУ. У другому кандидати розбилися на пари та мали можливість ставити питання один одному. Важливих та актуальних питань не прозвучало: все зводилося до обміну компліментами. А Руслан Коцаба ділився з конкурентами порадами.
У третьому турі слухачі мали можливість поспілкуватись з кандидатами. Зокрема, говорили про розвиток міста та області. Основним блоком питань були передвиборчі обіцянки кандидатів та реальні кроки, які вони можуть втілити у Верховній Раді.
Безліч питань адресували власне молодим кандидатам – Миколі Гавриляку, Максиму Кицюку та Дмитру Романюку, які вперше беруть участь у виборах.


Віктор Вінтоняк наголосив на своїй передвиборчій програмі та пообіцяв взятися за розпуск діючого парламенту та скорочення кількості депутатів. Віктор Анушкевичус та Володимир Чорноус обіцяли взятися за люстрацію та боротьбу з корупцією.  

 

Кандидати ж пообіцяли виборцям реформування законодавства – освіти, медицини, молодіжної та бюджетної політики.
Одним із питань на розгляд була фракційна приналежність у випадку обрання. Більшість обіцяли залишитися позафракційними, зокрема, Кицюк, Вінтоняк. Чорноус ввійде в «УДАР», аКостецький до «Сили людей».
«Добре, що виборці, студенти, наша майбутня інтелігенція зустрілася з кандидатами. –сказав Нагорняк. - Зуміла задати болючі питання та почути відповідь».
«Я вважаю, що дебати відбулися, - підсумувала грмадський активіст Наталя Сербин. - Важливо відмітити, що більшість кандидатів у нардепи відгукнулися на наше запрошення, зуміли відкласти свої справи заради заходу».


Насамкінець, кандидати пообіцяли прозвітувати перед виборцями щодо фінансових витрат кампаній 23 травня.