На Коломийщині заквітла поляна червонокнижних білоцвітів (фото)

На Коломийщині заквітла поляна червонокнижних білоцвітів (фото)
30 Березня 2021

Поляна червонокнижного білоцвіту весняного, місцеві мешканці називають квітку “кликоцей”, розташована поруч із заповідним урочищем місцевого значення «Кропивець» у селі Молодятин Печеніжинської селищної ради.

Природно-заповідний об’єкт створений у 1976 р. на площі 2,7 га з метою збереження дослідних культур ясеня звичайного з сосною Веймутова, дубом і вільхою чорною віком понад 150 років. Підпорядковується Печеніжинському лісництву ДП «Коломийський лісгосп», інформує ІF Tourism Office.

“Відвідавши біополяну у вас залишаться приємні враження від побаченим краєвидів. Цвітіння триватиме ще 2-3 тижні. Також це чудова локація для фото”, – йдеться у дописі.

Добратися до долини кликоцеїв можна машиною чи автобусом Івано-Франківськ – Коломия. У Коломиї рухатись до Вербізького моста, за мостом поворот праворуч і прямою дорогою до села Молодятина. У селі орієнтиром виступатиме церква Успіння Пресвятої Богородиці, від неї рухатись прямо до мосту, за мостом поворот праворуч на куток “Кєрмин”, звідти рухаємось прямо до долини кликоцеїв, у заповідне урочище «Кропивець». Якщо у селі вирішите прогулятись, то від церкви до поляни кликоцеїв відстань пішки – більше 1 кілометра.

“Увага! Застерігаємо не зривати і не витоптувати квіти. Заборонено руйнування місцезростань, проведення осушувальної меліорації, викопування рослин та торгівлю ними”, – нагадують прикрапатцям.