.
.

На громадських слуханнях більшість схвалила встановлення інсинератора в Коломиї

На громадських слуханнях більшість схвалила встановлення інсинератора в Коломиї
29 Листопада 2016

Результат громадських слухань стосовно розміщення інсинератора на території ТзОВ «БМГ» на вулиці Аеропортній - із 76 присутніх двоє коломиян утрималось, троє проголосувало проти, а решта підтримали встановлення цього приладу для спалювання біовідходів. 

Інсинератор «Muller» купили у 2013 році, однак досі він не встановлений. Медики наголошують на необхідності такої установки для Коломиї, адже щодня в усіх лікувальних установах міста накопичується багато медичних відходів, які за правилами обов’язково необхідно утилізувати. Це і відходи, що виникають у результаті медичного огляду хворих на туберкульоз, ВІЛ-СНІД, та інші небезпечні залишки. 

Головний лікар Коломийського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир Мельничук, головний лікар Коломийської ЦРЛ Ірина Садов’як, головний лікар Коломийської дитячої лікарні Олег Токарчук на громадських слуханнях висловлювалися за встановлення в Коломиї такого ліцензованого устаткування, тим більше, що його вже закуплено, і було б безгосподарно не користуватися. 

Найбільше коломиян непокоїло, чи не вплине розміщення інсинератора на екологічну ситуацію в тому мікрорайоні, де й так уже близько сміттєзвалище. Перший заступник голови райдержадміністрації Нестор Печенюк запевнив, що такі давно функціонують у Львові, Хмельницькому, до того ж там вони розміщені практично в середмісті.  Крім того, інсинератор доволі мобільний, площею біля 18 квадратних метрів, це фактично контейнер, і його легко можна перемістити в інше місце. 

Також обов’язково безпечність устаткування встановлює державна екологічна експертиза. Громада може контролювати і процес встановлення такої установки, і надалі слідкувати за тим, як усе працює. А також –ознайомитися із тим, чи насправді безпечні інсинератори у Львові й Хмельницькому.  До того ж термічну утилізацію біовідходів буде здійснювати не приватна фірма, а державне підприємство.

Коломийська міська радаКоломия Веб Портал

Коломия доставка піцца