Американські вчені з'ясували, чому вранці люди почуваються втомлено

Американські вчені з'ясували, чому вранці люди почуваються втомлено
26 Серпня 2013
Учені з університету в Боулдері (штат Колорадо) з'ясували, чому багато людей вранці втомлені. 

Експерти радять раніше лягати спати і не користуватися слабким штучним світлом. За їхніми словами, люди змістили час свого сну відносно природних ритмів, які визначають всі процеси в організмі, повідомляє ТСН

Люди можуть лягати спати пізно, а вставати, коли сонце вже високо над горизонтом. Таким чином, добові ритми в організмі порушуються.

Проте, на думку дослідників, біоритми можна відновити. Для цього потрібно вийти на природу приблизно на тиждень і підкоритися ритмам природного освітлення, тобто лягати спати із заходом сонця і прокидатися зі світанком. 

Піддослідні підтвердили, що дійсно, коли вирушили на природу і виконали рекомендації вчених, вони зовсім не відчували сонливості. Пояснюється це тим, що рівень мелатоніну у них в крові в момент пробудження був низьким. 

Дослідники також повідомили, що штучне освітлення негативно впливає на біоритми людини, порушуючи сон. Особливо це відноситься до неяскравого, тьмяного світла - воно порушує добові ритми організму і призводить до порушень сну.
    13 Липня

    12 Липня