.
.

Мозок працює навіть в стані глибокої коми

Мозок працює навіть в стані глибокої коми
23 Вересня 2013

Медики з'ясували, що в стані глибокої коми мозок людини активно працює. Коли мозок пацієнта повністю затихає, а електронні медичні прилади показують пряму лінію, що вказує на відсутність мозкової активності, лікарі говорять, що людина опинилася в стані найглибшої коми.

Проте нові дослідження показують, що стан глибокої коми в реальності може бути ще глибшим, і це ще не говорить про те, що людина померла.

"Пряма лінія - це найглибша форма коми. Проте наші дослідження показують, що є ще глибша стадія коми, з якої, як це не дивно, пацієнта навіть легко вивести", - говорить Флорін Амцика, нейрофізіолог з Університету Монреаля в Канаді, повідомляє CyberSecurity.ru.

При цьому, навіть з найглибшої коми пацієнт ще має шанси повернутися і його мозок знов може працювати.

В рамках лабораторних експериментів на тварин, дослідники провокували виникнення медикаментозної коми і встановили, що іноді посилення коматозного стану приводить до того, що мозок починає показувати ознаки нейронної активності, які можна побачити на електроенцефалограмі.

Дослідники говорять, що секрет, швидше за все, криється у введенні вищих доз препаратів, які у великих обсягах стимулюють нейронну активність. З подібними результатами фахівці виступили в останньому номері наукового журналу Plos One.

Також в статті мовиться, що залежно від стадії коми, міняється і конкретний тип електроенцефалограм.

Вивчаючи стан лабораторних котів, медики встановили, що на ЕЕГ мозок при введенні великих доз препаратів, що провокують кому, мозок починає генерувати хвилеподібну активність, яка в звичайному випадку є поворотним моментом між мертвим мозком і мозком живих.

При цьому, науковці кажуть, що їхні всиновки справедливі для пацієнтів із здоровим мозком, який нормально забезпечується кров'ю і киснем.

Новий стан коми учені характеризують, як Nu-комплексы, в яких мозок починає виробляти ні на що не схожу хвильову активність.

Особливо висока активність спостерігається в гиппокампі, а потім вона розповсюджується на всю кору мозку. Вчені поки не можуть встановити механізм, за рахунок якого хвильова активність передається між різними ділянками мозку.

Нагадаємо, що в стан штучної або медикаментозної коми викликається лікарями для того, щоб захистити організм від порушень, які негативно впливають на діяльність кори головного мозку, часто це крововиливи із здавленням мозку і його набряком.

Штучна кома застосовується замість наркозу, коли необхідна серія складних екстрених операцій, при нейрохірургічних операціях і для виведення організму з епілептичного статусу.

Відзначимо, що хворі в стані коми іноді дивують медиків.

Наприклад, в Канзасі дівчина з пухлиною в мозку, не виходячи з коми, грала в баскетбол.

А ось 21-річний американець Сем Шмідт вийшовіз стану коми всього за годину до того, як його планували відключити від апаратів штучного забезпечення життя. Студент з університету Арізона отримав важкі травми під час автомобільної катастрофи. Він впав в кому, і медики констатували у хлопця смерть головного мозку.
Коломия доставка піцца