Прикарпаття співпрацюватиме із Румунією у питаннях подолання туберкульозу

Прикарпаття співпрацюватиме із Румунією у питаннях подолання туберкульозу
9 Вересня 2013

Днями у залі засідань обласного фтизіопульмонологічного центру відбулось підписання угоди про співпрацю та партнерство між спеціалізованими клініками фтизіопульмонологічного профілю в місті Івано-Франківськ та місті Баямаре повіту Марамуреш (Румунія).

Участь у підписанні взяли директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник, директор фтизіатричної клініки з м. Баямаре повіту Марамуреш Олександр Бондре та директор обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Малофій, — повідомили «Вікнам» у прес-службі ОДА.

— Є над чим працювати і чого вчитись в наших сусідів, — говорить директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник. — Про це говорять показники захворюваності на туберкульоз. Сьогодні на 100 тисяч населення в Румунії дані 4,4 на цю недугу. Закладами такого фтизіатричного типу, де перебувають тільки люди з відкритою формою туберкульозу, робиться велика ставка на амбулаторне лікування. Адже це набагато дешевше. Нам також слід рухатись до таких шляхів подолання цієї страшної хвороби.

Документ дасть змогу обмінюватись досвідом роботи фтизіатричних служб обох країн. Зокрема лікарі, середній медичний персонал Івано-Франківської області зможуть їздити в Румунію для проведення операцій та діагностування.

За словами головного фтизіатра області Любомира Малофія, завдяки цій угоді почнеться співпраця, щоб отримати від Євросоюзу оновлене обладнання.

Між тим, цього ж дня, 6 вересня, заступник голови Калуської РДА Ольга Курпіта відвідала Калуський обласний протитуберкульозний диспансер, - повідомили “Вікнам” у прес-службі Калуської РДА. Головний лікар Калуського обласного протитуберкульозного диспансеру Ольга Кузик проінформувала про епідемічну ситуацію щодо захворюваності на туберкульоз на Калущині. Також лікар зазначила, що протитуберкульозний диспансер покращив свою матеріально-технічну базу: у рамках співпраці з Благодійним фондом Ріната Ахметова отримано нове обладнання.

На жаль, попри те, що поліпшується діагностична база, побороти епідемію туберкульозу на Калущині не вдається, — констатувала Ольга Кузик. Епідситуація із захворюваністю на туберкульоз у місті Калуші та в районі залишається складною. Хоча загалом показники захворюваності дещо знизилися. У першому півріччі цього року діагностовано 48 нових випадків туберкульозу (торік за 6 місяців було — 53).

Стик