Завдяки новому відкриттю люди скоро забудуть про старіння

Завдяки новому відкриттю люди скоро забудуть про старіння
26 Серпня 2013

Дослідники з Каролінського інституту та Інституту біології старіння Макса Планка з'ясували, що сам процес старіння обумовлений не тільки акумулюванням шкідливих мутацій, що відбуваються протягом життя, а й генами, успадкованими від матері, передає Post Jagran.

Дослідження гризунів підказали вченим нові способи впливу на мітохондрії ("енергетичні фабрики клітин"), що дозволяють загальмувати процес старіння. У клітці мітохондрії виробляють левову частку аденозинтрифосфату, який використовується в якості джерела енергії. У мітохондріях є своя власна ДНК, що змінюється більше, ніж ядерна. І цей момент значно впливає на старіння, адже мутації відразу ж позначаються на виробленні енергії. Вченим вперше вдалося продемонструвати, що старіння викликано не тільки ушкодженнями мітохондріальної ДНК, але і успадкованими від матері особливостями ДНК.

Отже, зокрема, показники мутації ДНК впливали на стан мозку. За словами експертів, важливо боротися з даними мутаціями. Якщо буде знайдено лікарський засіб, що виконує цю функцію, старіння більше не буде проблемою номер один.

СТИК