Як зберегти зір

Як зберегти зір
16 Квітня 2013

Очі – один із найпрекрасніших подарунків від Бога. Адже близько 80 відсотків інформації із зовнішнього світу людина отримує саме через зір. Але часто ми не цінуємо те що маємо, поки це не втратимо. Тому люди починають думати як зберегти зір лише після того, як його втратять.

В епоху персональних комп’ютерів, потужних смартфонів та планшетів люди все частіше стали скаржитися на проблеми із зором. Сучасні технології та Інтернет можуть «затягувати» людей на декілька годин. Часто люди не помічають плину часу, проводячи багато часу перед екраном монітора. Після цього очі починають пекти і сльозитися. Люди помічають зниження гостроти зору. Але як зберегти зір та уникнути серйозних захворювань? Нижче наведені декілька порад, які допоможуть вам зберегти зір.

 • Позбудьтеся шкідливих звичок
  Якщо у вас є шкідливі звички, і ви хочете зберегти зір, то доведеться вибрати одне із двох. Зокрема, куріння негативно впливає не тільки на органи дихання, але і на ваш зір. В наслідок куріння збільшується внутрішньо очний тиск, тютюновий дим має токсичний вплив на сітківку та подразнює слизову оболонку ока. Зловживання алкогольними напоями може спричинити ураження зорових центрів у корі головного мозку.
 • Подбайте про харчування
  Щоб зберегти зір варто подбати про забезпечення організму потрібними для очей вітамінами. Для очей необхідний вітамін А, який міститься у моркві та печінці. Також щоб зберегти зір варто вживати чорницю, яка підвищує гостроту зору, знімає напруження з очей, запобігає виникненню очних захворювань. Чорницю варто вживати протягом всього року. Для цього можна заморозити чорницю і щодня їсти по декілька ложок цієї ягоди.
 • Поставте правильно монітор
  Якщо ви багато працюєте за комп’ютером, то вам варто знати, що монітор повинен бути розташований трохи нижче за рівень очей. Коли верхня повіка опущена, то знижується випаровування рідини, яка зволожує слизову оболонку ока. Цим ви попередите виникнення синдрому сухого ока.
 • Частіше кліпайте при роботі за комп’ютером
  Почервоніння очей під час роботи за комп’ютером може бути симптомом синдрому сухого ока. Під час роботи за комп’ютером людина кліпає у 80 разів рідше, ніж у повсякденному житті. Якщо ваші очі червоніють, то робіть частіше перерви. Кожні 15 хвилин можете робити короткі паузи, щоб покліпати очима. Якщо почервоніння не проходить, то зверніться до окуліста, можливо, вам потрібно використовувати спеціальні каплі щоб штучно зволожити слизову оболонку ока.
 • Правильно налаштуйте освітлення
  При правильному освітленні робочого місця під час письма ваша рука не повинна створювати тіні. Тобто, якщо ви правша, то розташуйте джерело світла ліворуч від вас, якщо лівша – то навпаки. Пам’ятайте, що різкі коливання яскравості освітлення шкідливі для очей. Тому не дивіться телевізор і не сидіть за монітором при вимкненому освітленні.
 • Захищайте очі від прямого сонячного світла
  Для цього придбайте якісні сонце захисні окуляри зі скла. Не економте на своєму здоров’ї, купуючи дешеві окуляри. Їх виготовляють із пластику, який не затримує шкідливе для ока ультрафіолетове випромінювання. Тому використання таких окулярів тільки псує ваш зір.
 • Не читайте книжки лежачи
  У такому положенні тіла відстань до тексту є значно меншою за оптимальну відстань, яка складає від 30-ти до 35-ти сантиметрів. Окрім того, коли ви лежите, часто книжка погано зафіксована і, внаслідок постійної зміни відстані до тексту, оку доводиться напружуватися і перефокусовуватися. А це може стати причиною перевтоми очей.
 • Регулярно відвідуйте окуліста
  Щоб зберегти зір та попередити серйозні очні захворювання рекомендую регулярно відвідувати лікаря офтальмолога. Якщо вчасно виявити порушення зору на ранній стадії, тоді ці проблеми значно легше лікувати.
Джерело:  Інтернет ресурс how-to-do.org