Делегація Коломийського району взяла участь у молебні за Україну та автокефальну церкву

Делегація Коломийського району взяла участь у молебні за Україну та автокефальну церкву
16 Жовтня 2018

14 жовтня 2018 року делегація з Коломийщини побувала на молебні за Україну та автокефальну церкву, яка відбулася на Софіївській площі міста Києва.

 Участь у молебні взяли Президент України Петро Порошенко, предстоятель  УПЦ КП Філарет, митрополит УАПЦ Макарій, єпископ УГКЦ Богдан Дзюрах,  президент Українського біблійного товариства Григорій Комендант,  митрополит Білоцерківський і Богуславський УПЦ МП Августин, ординарій  Києво-Житомирської дієцезії римо-католицької церкви єпископ Віталій  Кривицький.

Перед початком молебню глава держави та духовенство виступили з  промовами щодо важливості отримання Томосу Українською Православною  церквою. Опісля відбулась спільна молитва.

Завершився молебень молитвою «Боже великий єдиний нам Україну храни»,  під час якої на великих мультимедійних екранах, встановлених на площі,  демонструвалися найвизначніші українські церкви та святині.

Довідково.

Як повідомлялося, Синод Вселенського патріархату 11 жовтня прийняв  рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.  Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а  також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про  Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ,  та обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет 11 жовтня висловив  переконання, що об'єднавчий архієрейський собор буде скликано найближчим  часом.

     11 Жовтня

    10 Жовтня