.
.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Коломийщину

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Коломийщину
7 Червня 2019

Учора у рамках робочої поїздки на Івано-Франківщину міністр освіти і науки України Лілія Гриневич побувала в Отинійському професійному ліцеї енергетичних технологій, де ознайомилася із роботою навчально-прикладного центру, створеного на базі закладу, та поспілкувалася із педагогічним колективом ліцею.

За словами Лілії Гриневич, тема розвитку професійно-технічної освіти є надзвичайно актуальною в умовах сьогодення.

«Багато років поспіль система професійно-технічної освіти була доволі занедбана, тож Міністерству освіти і науки України довелося розпочати програму модернізації бази закладів профтехосвіти, - наголосила міністерка. – Застаріле обладнання 70-80-х років не могло стати прикладним і корисних для людей, які мають намір працювати на сучасному виробництві. Саме тому Міністерство започаткувало програму створення навчально-практичних центрів за особливо дефіцитними професіями по всій Україні».

Міністр зазначила, що наразі в державі вже створено 100 таких центрів. До кінця року планується відкриття ще 50. Що ж до Івано-Франківщини, то тут діє чотири і незабаром запрацюють ще два. Тож, із 19 професійно-технічних закладів області третина матимуть сучасне обладнання для підготовки працівників робітничої гостродефіцитної професії.

Одним із прикладів успішної реалізації програми на Прикарпатті є Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій, керівником якого є Петро Іванків. Освітній заклад займається підготовкою електромонтажників, професія яких є надзвичайно затребуваною на сучасному ринку праці.

На створення навчально-прикладного центру, зокрема придбання обладнання, із Державного та обласного бюджетів, а також спецфонду ліцею спрямовано понад 900 тисяч гривень.

Наразі в ліцеї навчаються 300 студентів. Усі випускники мають змогу працевлаштуватися, оскільки професії, які вони здобувають, користуються попитом на ринку праці.

Лілія Гриневич також розповіла про співпрацю з Європейським Союзом, зокрема щодо реалізації проекту, спрямованого на модернізацію професійно-технічної освіти України.

За її словами, дане співробітництво дозволить залучити інвестиційні кошти на розвиток профтехосвіти. Адже передбачається, що сума капіталовкладень становитиме 58 мільйонів євро. За ці кошти в державі буде створено 7 багатопрофільних центрів, які демонструватимуть найновіші технології та стандарти професійно-технічної освіти.

Так міністерка повідомила про підготовку нового Закону України про професійну освіту, який надасть ширші можливості для її розвитку, а також сприятиме дорослому населенню отримати робітничу професію за короткий термін.

Розпочала Лілія Гриневич свою промову з того, скільки коштів виділено на освіту цього року. У 2019 зведений бюджет на освіту становить 246 млрд грн, 69,6 млрд грн з яких – загальний обсяг освітньої субвенції.

Крім цього, наголосила, скільки коштів виділяє державний бюджет у різних галузях освіти.

Найважливіші з них – 200 млн грн на природно-математичні кабінети, 950 млн грн на обладнання для нової української школи, 265 млн грн субвенції на підвищення кваліфікації вчителів, 300 млн грн на закупівлю комп’ютерів, 700 млн грн на підключення інтернету у школі, 504 млн грн на інклюзивну освіту.

Окрім того, 267 млн 336 тис 300 грн Міністерство освіти і науки України виділило на програму “Гідність дитини”.

Також Лілія Гриневич наголосила на тому, що зараз інвестицій на освіту з державного бюджету виділяють найбільше за всі часи незалежності України. Треба об’єднувати ресурси з місцевою владою, бо інвестиції в дітей – це інвестиції в майбутнє. Але плоди ми побачимо тільки через кілька років.

Міністр освіти і науки України на зустрічі з освітянами Коломиї та району озвучила чотири пріоритети підлоговки до нового навчального року.

Одним із головних є підготовка до першого класу, вчасні закупівлі та використання усіх субвенцій,реальне впровадження наскрізних ліній у 5-9 класах та повноцінне опанування новими механізмами Держстандарту старшої школи.

Лілія Гриневич виділила ще й чотири наскрізні лінії у базовій школі. Для міністерства освіти найголовнішими елементами є підприємливість, фінансова грамотність, екологічна безпека та сталий розвиток, а також, звичайно ж, здоров`я та безпека

Наприкінці Лілія Гриневич подякувала народному депутатові Андрієві Іванчуку, який родом з Коломиї, за активну участь у розвитку освіти Коломийщини та зазначила, що він підтримав новий проект закону про загальну середню освіту.

Відповідаючи на одне із запитань учителів, Лілія Гриневич розповіла про те, що триває робота над державним стандартом базової освіти:

– Питання кількості годин – це непримиренне питання в системі освіти. А є дитина з її можливостями, здоров’ям і майбутнім життям. Тому в нас початкова школа однакова для всіх. В 5 класі є можливість поглибленого вивчення. Старша профільна школа дозволятиме учням обирати предмети.

На зустрічі освітяни Андрій Іванчук розповів про необхідні проекти, які варто втілити у Коломиї за кошти фонду «Покуття» після завершення комп’ютеризації шкіл міста і району. А це облаштування лінгвістичних кабінетів у навчальних закладах для поглибленого вивчення іноземних мов.

«Ми взяли на себе якусь частину відповідальності як прості люди. Прийняли рішення комп’ютеризовувати всі школи – за приватні кошти подарували більше 60 сучасних комп’ютерних класів. Також ми розпочали програму закупівлі спортивного інвентаря та встановлення спортивних майданчиків. Серед найближчих планів – створити лінгвістичні кабінети в наших школах».

Окрім того, як зазначив Андрій Іванчук, прийняли рішення розпочати масштабу програму зі встановлення якісних санвузлів у всіх школах Коломийщини.
Коломия доставка піцца