На Коломийщині молодь Маланкою зібрала понад 136 000 грн на ЗСУ (фото)

На Коломийщині молодь Маланкою зібрала понад 136 000 грн на ЗСУ (фото)
15 Січня 2023

У Нижньовербізькій громаді (Коломийський район) у кількох селах молодь маланкувала задля захисників України. Загалом їм вдалося зібрати 136 445 гривень.

У селі Нижній Вербіж організацією Маланки займалася місцева жителька Соломія Ткачук, а також її хлопець — Іван Олексюк.

Вже багато років поспіль молодь підтримує традицію маланкування: ходить від хати до хати, віншують щастям і здоров’ям всіх жителів села Нижній Вербіж, цього ж року віншували ще й на перемогу (фото 1,2).

“Попередні роки замаланковані кошти витрачали на Розколяду, але цього року — всі гроші віддаємо для наших Захисників, оскільки гучні та веселі застілля зараз недоречні. Коли я розповіла хлопцям та дівчатам про свою ідею — всі одразу ж погодились, тому що для кожного українця зараз головне — перемога”, – розповіла “Галці” Соломія Ткачук.

Молоді вдалося Маланкою зібрати 43 200 гривень для ЗСУ. На цей час вони ще остаточно не вирішили, що саме будуть купляти, але точно допоможуть комусь з воїнів-односельців. Реквізити для тих, хто хоче долучитись до збору: 5168 7554 6569 2198 – Олексюк І. Т.

Також Соломія розповіла, що ще два села у громаді маланкували, аби зібрати гроші для своїх захисників. У селі Спас було три Маланки. Молодь зібрали 83 245 гривень (фото 3, 4, 5).

А у селі Верхній Вербіж зібрали 10 000 гривень. Всі гроші молодь планує використати для підтримки воїнів зі своїх сіл, які зараз боронять Україну (фото 6, 7).