.
.

На Коломийщині обговорювали шляхи реалізації нового закону про аліменти

На Коломийщині обговорювали шляхи реалізації нового закону про аліменти
17 Травня 2018

17 травня 2018 року під час наради з сільськими, селищними головами, яка відбулася під головуванням голови райдержадміністрації Любомира Глушкова за участю голови районної ради Романа Дячука розглянуто питання про реалізацію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Начальник  Коломийського міcькрайонного відділу з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних питань та пробації Міністерства юстиції Володимир Чорнецький, а також фахівці з Коломийської місцевої прокуратури та Коломийського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції надали всі необхідні роз’яснення сільським, селищним головам з питань реалізації нового закону.

Нагадаємо, відповідно до новоприйнятого закону, розпочинає діяти спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих батьків, які понад 6 місяців сукупно не сплачують аліменти своїй дитині. Рішення про таку заборону має приймати Державна виконавча служба.

Передбачені обмеження у праві користування транспортними засобами, у праві на полювання та використання зброї. Однак щодо обмеження користування авто передбачені винятки. Зокрема, ця санкція не буде застосовуватися, якщо неплатник заробляє на життя за допомогою транспортного засобу, утримує інваліда, проходить строкову військову службу або мобілізований, а також якщо проходить службу в районі проведення АТО.

Окрім того, державний виконавець отримує право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у вигляді суспільно корисних робіт, які оплачуватимуться. За шість місяців несплати аліментів боржнику можуть призначити такі роботи на строк від 120 до 240 годин. Як пояснили раніше в Мін’юсті, така норма буде застосовуватись до тих боржників, які не мають грошей, щоб сплатити аліменти. У разі ухилення від робіт боржника можуть заарештувати на строк до 15 діб.

Крім того, начальник  Коломийського відділення ПАТ «Івано-Франківськ газ» Ігор Корчевий проінформував присутніх про впровадження дистанційного обліку споживання природного газу.


Джерело:  http://ww2.gov.if.ua/


Коломия Веб Портал

Коломия доставка піцца