На Коломийщині пройшло районне свято «Сьогодні славить Україна своїх захисників» (фото)

На Коломийщині пройшло районне свято «Сьогодні славить Україна своїх захисників» (фото)
12 Жовтня 2018

Сьогодні, 12 жовтня, в с. Спас відбулося районне свято «Сьогодні славить Україна своїх захисників», присвячене Дню українського козацтва, 76-й річниці створення УПА, Дню захисника України.

14 жовтня – велична дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюванням серця мільйонів українців, бо саме в цей день відзначають чотири величні свята:

-          Покрову Пресвятої Богородиці;

-          День українського козацтва;

-          76-ту річницю створення УПА;

-          День захисника України.

У цей світлий день, коли Пречиста Богородиця простягає над хрещеним українським людом свій благословенний Покров, ми особливо підлягаємо її любові, опіці та охороні від усього злого. Це свято тисячами веселок прокладає мости духовного єднання поколінь українців. Саме у цей день наші прадіди шанували народження козацького війська, а славні галичани – створення Української повстанської армії. Указом Президента України Петра Порошенка від 14 жовтня 2014 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості" офіційно встановлено – Днем захисника України.

Це свято звитяги українського війська, а також день пам’яті та шани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

На свято завітали голова Коломийської районної державної адміністрації Любомир Глушков, голова Коломийської районної ради Роман Дячук, Спаський сільський голова Микола Гаврилюк, вояки української повстанської армії, воїни-учасники антитерористичної операції, батьки загиблих і померлих учасників бойових дій, настоятель церкви Преображення Господнього УГКЦ с. Спас о. Роман та працівники районної державної адміністрації.

Спочатку представники районної влади на вшанування пам’яті борців за волю України поклали квіти до підніжжя криївки, після чого відбулася спільна Молитва за захисників України.

Святковий концерт відбувся у Народному домі с. Спас Долішнє за участі колективів району.

П’ятий  рік тривають бойові дії на Сході.  В ході бойових дій  Коломийщина втратила чимало воїнів та учасників антитерористичної операції, які, повернувшись у мирне життя, через поранення і важкі недуги померли. Усі присутні вшанували пам’ять вірних захисників, патріотів рідного краю,  хто оберігав територіальну цілісність України, віддав своє життя за її волю і незалежність хвилиною скорботи.

Джерело:  http://ww2.if.gov.ua/


    25 Жовтня

    24 Жовтня