На Коломийщині жінка отримала документ на право легального проживання в Україні

На Коломийщині жінка отримала документ на право легального проживання в Україні
12 Січня 2022

Сьогодні, 12 січня, в Івано-Франківській області вперше особа без громадянства отримала документ на право легального проживання в Україні.

Про це повідомляє Міграційної служби Івано-Франківської області

Пані Галина, яка сьогодні мешкає у Коломийському районі, торік була першою, хто звернувся до міграційної служби Івано-Франківської області з заявою про визнання її особою без громадянства. Зізнається, що урядової постанови «Про деякі питання визнання особою без громадянства», якою було затверджено порядок розгляду заяв осіб цієї категорії, чекала з нетерпінням.

У Городенківському відділі міграційної служби жінці роз’яснили, які документи необхідно надати для процедури визнання особою без громадянства. А коли справа перейшла у практичну площину, то розчулена жінка не змогла стримати емоцій і сліз радості. Спочатку пані Галина Гаріджук отримала довідку про звернення за визнанням її особою без громадянства. Це означало, що етнічна українка, яка тривалий час проживала на території РФ і була громадянкою цієї країни, надалі проживатиме в Україні на законних підставах. Водночас вона нарешті отримає можливість звернутися до міграційної служби з клопотанням про набуття громадянства України.Фахівці відділу у справах іноземців, осіб без громадянства та запобігання нелегальній міграції УДМС в області відпрацювали черговий етап з процедури відновлення повноцінних прав цієї жінки, прийнявши рішення про визнання її особою без громадянства.

Таким чином на Різдвяні свята пані Галина мала найкращий і очікуваний подарунок – посвідку на тимчасове проживання в Україні. З цим ідентифікаційним документом відкриваються нові можливості – офіційне працевлаштовування, отримання медичної допомоги, соціальних виплат та цілого спектру інших соціальних та економічних привілеїв.