.
.

У Коломийській РДА службовцям розповіли про кібербезпеку

У Коломийській РДА службовцям розповіли про кібербезпеку
25 Травня 2018

9 травня цього року набрав чинності Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України». Даний закон створює засади національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин разом із організаційно-адміністративними та техніко-технологічними заходами державного і приватного секторів та громадянського суспільства.

Про це повідомляє Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Законом визначено правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов’язки державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб та громадян.

Днями у Коломийській райдержадміністрації відбулася нарада-навчання з питань захисту інформації з особами, відповідальними за захист, адміністрування інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем та мереж.

Її учасники розглянули рекомендації щодо підвищення рівня захищеності інформаційно-телекомунікаційних систем та інформаційних ресурсів державних органів і установ, рекомендації щодо підвищення рівня захищеності інформаційно-телекомунікаційних систем та інформаційних ресурсів державних органів і установ від несанкціонованих дій зі сторони мережі Інтернет, рекомендації  про безпеку поштового сервісу.

Зокрема, йшлося про те, що в пункті № 13 «Рекомендацій щодо підвищення рівня захищеності інформаційно-телекомунікаційних систем та інформаційних ресурсів державних органів і установ» команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (CERT-UA) Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України вказано на необхідності використання антивірусного програмного забезпечення.

Окрім того, відповідальних осіб проінформовано, що оновлення антивірусних програмних засобів повинно здійснюватися відповідно до наказу ДССЗЗІ України від 26.03.2007 року №45 «Про затвердження порядку оновлення антивірусних програмних засобів, які мають позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи в сфері технічного захисту інформації».

Для попередження несанкціонованого блокування інформаційних систем запропоновано здійснити наступні заходи:

- оновити сигнатури антивірусного програмного забезпечення на серверах та робочих станціях;

- здійснити резервування інформації, що оброблюється на комп’ютерному обладнанні;

- забезпечити щоденне оновлення системного програмного забезпечення, у тому числі операційної системи Windows усіх без винятку версій.

Джерело:  http://ww2.gov.if.ua/


Коломия Веб Портал

Коломия доставка піцца