В Матеївецькій ОТГ вимагають більше коштів на заклади освіти

В Матеївецькій ОТГ вимагають більше коштів на заклади освіти
28 Листопада 2018
В Івано-Франківській області чотири ОТГ відчувають додаткову потребу у коштах для фінансування закладів освіти. Уряд врегулював це питання через перерозподіл освітньої субвенції.

Про це повідомила радник з місцевих фінансів Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) Оксана Швець під час семінару щодо автономізації закладів освіти, організованого Івано-Франківським ЦРМС, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«Заклади загальної освіти фінансуються за рахунок освітньої субвенції та за рахунок коштів з місцевого бюджету, – каже Оксана Швець. – За рахунок освітньої субвенції здійснюється фінансування оплати праці педагогічного складу, а допоміжного персоналу – за рахунок коштів місцевого бюджету. З цих коштів здійснюється і оплата комунальних послуг. Питання полягає в тому, що не всі громади сьогодні достатньо забезпечені освітньою субвенцією. У чотирьох громадах області, а це у Білоберізькій, Тлумацькій, Більшівцівській та Матеївецькій об’єднаних громадах, є додаткова потреба в коштах. Забезпечення коштів освітньої субвенції наразі врегульовано: підписано розпорядження Кабміну, за яким здійснено перерозподіл коштів».

Вона зауважила, що аби врегулювати цю ситуацію, в об’єднаних громадах важливо ставити питання щодо оптимізації освітньої мережі. Люди це розуміють і готові йти на такий крок. Втім, не всюди заходи з оптимізації можна здійснити.

«Наприклад, у Білоберізькій ОТГ, яка відповідає усім критеріям високогірної. Тут про оптимізацію неможливо говорити. Тому ми неодноразово вносили пропозицію, аби внести зміни в освітню формулу, щоб врахувати понижену наповнюваність класів для гірських районів», – зазначила Швець.