В Отинії, Тлумачі та Галичі встановили потужніші трансформатори

В Отинії, Тлумачі та Галичі встановили потужніші трансформатори
28 Жовтня 2021
Прикарпатські енергетики завершили встановлення трансформаторів у трьох населених пунктах області. Мова йде про підстанції в Отинії, Тлумачі та Галичі.

Як йдеться на сайті Прикарпаттяобленерго, потреба в заміні трансформаторів була викликана тим, що потужність попередніх трансформаторів, встановлених ще в 80-90 роках, не задовольняла сучасні потреби приєднаних споживачів: час від часу у них спостерігались перепади та стрибки напруги, а інколи, через брак потужності, електроустановки виходили із ладу, спричиняючи тривалі знеструмлення під час ремонту.

Окрім того, необхідність у потужніших трансформаторах була викликана розвитком у цих регіонах альтернативної енергетики – у цих містах встановлена велика кількість сонячних електростанцій. В обленерго було прийнято рішення утилізувати трансформатори, які вичерпали свій ресурс та встановити на їх місце більш потужні.

Цього місяця в Отинії ввели в експлуатацію трансформатор потужністю 10 кВ замість колишніх 6,3 кВ, у Тлумачі – потужністю 16 кВ замість колишніх 10 кВ, а в Галичі  - потужністю 25 кВ замість попередніх 10 кВ. Монтажні роботи та роботи з підключення трансформаторів до мережі енергетики займалися спільно із підрядною організацією, яка також провела повну діагностику та капітальний ремонт трансформаторів після встановлення. 

В обленерго кажуть, що ці заходи дозволять забезпечити надійність електропостачання, захистити споживачів від перенапруги, покращить якість електропостачання. Також більш потужні трансформатори забезпечать резервне живлення споживачів на випадок аварійних вимкнень -  дозволять швидко та без шкоди якості напруги переключити споживачів на іншу лінію за аварійних знеструмлень.    6 Грудня

    5 Грудня