В селі на Коломийщині ввели карантин через скажену лисицю

В селі на Коломийщині ввели карантин через скажену лисицю
5 Січня 2022
4 січня в Коломиї відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії.

За результатами засідання с. Іванівці Коломийської ОТГ оголошено неблагополучним пунктом по сказу та накладені карантинні обмеження по причині виявлення сказу у лисиці. У зоні ризику – с.Товмачик та Саджавка. Про це повідомили у Коломийській філії обласного ЦКПХ.

Сказ – смертельне захворювання. Його збудник – вірус, який виділяється зі слиною хворої тварини. Заразитись можна від укусу, при попаданні слини на подряпину, садно або навіть непошкоджену шкіру, слизові оболонки очей, порожнини рота, при дотику з предметом або одягом, забрудненими слиною хворої тварини. Важливо знати, що від людини до людини сказ не передається. Хворіють на сказ всі теплокровні тварини. Особливо небезпечними є бродячі собаки, домашні кішки, а з диких тварин - лиси, вовки: в період хвороби вони втрачають страх перед людиною і заходять в населені пункти.

Ознаки захворювання сказом у тварин досить різноманітні. Найбільш характерні – виділення слини, блювота, водобоязнь, агресивність, параліч.У собак і кішок частіше бувають буйні форми сказу. Неспокійні і лякливі, вони ховаються по кутках, погано їдять, тікають з хати. Собаки може гризти неїстівні предмети, голос у неї стає хрипким або зовсім зникає.

Щоб попередити захворювання на сказ, треба запам’ятати основне: якщо ви зустрінете свійську або дику тварину з незвичною, нетиповою поведінкою – пам’ятайте: вона може бути хворою на сказ. Оберігайте всіх, особливо дітей, від смертельної небезпеки, яку криє в собі неправильна поведінка з тваринами.

Необхідно знати: вірус сказу виділяється зі слиною тварин за декілька днів до появи у них видимих ознак захворювання. Можна заразитися від нібито здорової тварини. Дуже важливо - в домашніх умовах кусану рану необхідну рясно промити водою з милом. Тварину слід ізолювати і звернутись до лікаря, який надасть необхідну допомогу та доповість ветеринарній службі про необхідність нагляду за нею на протязі 10 діб. Цього достатньо для того, щоб з’ясувати стан тварини.

Лікар після діагнозу ветеринарного спеціаліста знімає потерпілого з обліку або призначає курс щеплень із 5 уколів на протязі місяця (вакцина безкоштовна, наявна в травматологічному відділі ЦРЛ). Часто необізнаність громадян приводить до відмов від щеплень.

Сказ неможливо вилікувати, його можна попередити, якщо своєчасно зробити щеплення. Його ефективність залежить від своєчасного звертання за медичною допомогою. Кожний пропущений день – загроза життю!