.
.

Чому виник конлікт на "Синьому ринку"?

Чому виник конлікт на "Синьому ринку"?
16 Квітня 2018

“Синій ринок” став причиною конфлікту між Коломийською міською радою та підприємцями.

Історичний екскурс

1998 року Коломийська міська рада надала в оренду агрофірмі “Прут” земельну ділянку на вулиці Сагайдачного. З часом агрофірма почала здавати цю земельну ділянку в суборенду підприємцям для торгівлі. Так з’явився новий ринок, який у народі назвали «синім» за кольором покриття його торговельних рядів. Підприємці з року в рік облагороджували занедбаний колись сквер, а агрофірма сплачувала до бюджету усі внески за користування землею. Однак 25 січня 2018 року Коломийська міська рада вирішила розірвати договір оренди з агрофірмою “Прут”. Представники влади кажуть, що ринок розташований в історичній частині міста, яка повинна мати цивілізований вигляд. На місці “синього ринку” у ратуші планують збудувати підземний паркінг.

Суть конфлікту

Через це й розгорівся конфлікт. Підприємці, які вже півтори десятка років торгують на ринку, виступили категорично проти такої ініціативи. Кажуть, влада забирає у них можливість заробляти собі на хліб. Крім цього, всі, хто тут торгує, вклали немалі кошти в облагородження території. Підприємці вважають, що перед прийняттям такого важливого рішення, від якого залежить доля сотні людей та їхніх сімей, керманичі Коломиї мали б порадитися з підприємцями чи провести громадські слухання. Цього зроблено не було, тому підприємці “синього” ринку під час сесії міської ради влаштували акцію протесту та навіть на деякий час перекрили рух на вулиці Мазепи біля ратуші.

Та, незважаючи на протести, депутатський корпус не задовольнив звернення агрофірми “Прут” щодо продовження договору оренди. Депутати проголосували за те, щоб землю передати на баланс міста, а також змінити її цільове призначення з комерційного на землі громадської забудови. Міський голова Ігор Слюзар каже, що зараз розпочинається процес проектування центральної частини міста, а для цього потрібно, щоб земля перебувала в комунальній власності, а не в приватному користуванні.

“Для того щоб почати проектування середмістя, місто припинило продовжувати договори оренди усім підприємствам, – каже міський голова. – Земельну ділянку під ринком ми не будемо передавати нікому іншому в оренду. Тому хвилювання підприємців є даремними, ми ринок закривати не будемо. Усі підприємці й надалі зможуть тут торгувати в режимі цілорічного ярмарку до кінця нашої каденції. Крім цього вони ще й виграють, адже агрофірмі “Прут” сплачують 9 гривень за метр квадратний, а на ярмарковій торгівлі беруть 8″, – запевнив Ігор Слюзар.

Розв’язок

Після двомісячного конфлікту та переговорів між владою, представниками агрофірми “Прут” та ініціативною групою підприємців, здавалося б, було знайдено консенсус. Як розповідає Марія Ткачук, було домовлено, що на сесії, яка відбулася 29 березня, депутати мали б відновити договір оренди агрофірмі “Прут” на 1 рік. Таким рішенням підприємці були б задоволені.

“Однак на самій сесії з нами професійно зіграли в наперстки, – каже пані Марія. – Справа в тому, що, незважаючи на те, що наше питання мало бути першим на розгляді, його поставили перед самою перервою. І коли воно розглядалося, міський голова  з голосу до рішення відновити нам на рік оренду додав ще й пункт про паркінг, хоча всі домовилися, що його не буде. По суті – ні депутати, ні підприємці не зрозуміли, за що саме голосують. Після цього міський голова спішно оголосив перерву”, – каже пані Марія.

Джерело:  https://dzerkalo.media/


Коломия Веб Портал

Коломия доставка піцца