ЧОМУ ЧИНОВНИКИ ПРИХОВУЮТЬ СВОЇ ПРІЗВИЩА?

ЧОМУ ЧИНОВНИКИ ПРИХОВУЮТЬ СВОЇ ПРІЗВИЩА?
19 Квітня 2013

Не так давно Коломия «прославилась» на всю Україну гучним скандалом навколо пам’ятника Іванові Франкові. Коломийська міжрайонна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом розкрадання бюджетних коштів. Як йшлося у повідомленні Прокуратури Івано-Франківської області, коломийські чиновники внесли завідомо неправдиві відомості до актів приймання виконаних робіт і завищили вартість робіт. Зокрема в актах йдеться про встановлення кованої огорожі з поручнями із твердолистяних порід, а саме дуба, а також недорахувалися і стрічкових фундаментів та гранітних плит довкола постаменту.

Untitled-2.jpg

Нагадую, що акт приймання виконаних робіт – це документ, який ФІКСУЄ ФАКТИЧНЕ ВИКОНАННЯ будівельно-монтажних робіт на об’єкті будівництва та ремонтних робіт, складається й підписується представниками сторін підрядного договору (замовника й підрядника). Можливо, хтось бачив біля пам’ятника огорожу і перила? Як тоді на актах могли поставити підписи виконавець робіт та замовник (міська рада), коли фактично виконання робіт не відбулося? (див. фото 2).

f_055.jpg

Ознайомлюючись з актами приймання виконаних робіт, викликало підозру те, що у документах зазначені лише виконавці робіт, а саме В. І. Іванюк, який, як подейкують будівельники, виконує будівельні роботи на будовах теперішнього міського голови, тобто своя людина очільника Коломиї та В. Ковтуник Дизайн студія «ПараПлан», яка також є близькою міському голові (див. фото 2), натомість від міської влади є лише підпис без зазначення прізвища та посади особи, яка підписала акт (див. фото 3).

f_056.jpg

На наш інформаційний запит хто ж та особа, яка від імені представника розпорядника коштів Коломийської міської ради підписала акт приймання виконаних робіт по об’єкту «Будівництво постаменту пам’ятника І. Франку», прізвища ми так і не отримали.

Але в пошуках правди нас це не зупинило.

Не так вже й складно ідентифікувати підпис на документі, особливо якщо це підпис когось з керівників міста. Достатньо трохи помізкувати і трохи попорпатися в документах.

Напевне головний архітектор міста Юрій Процюк, підписуючи завідомо неправдиві акти приймання виконаних робіт, відчував все ж таки якусь провину за свій вчинок. А те, що на актах підпис саме головного архітектора – сумнівів не викликає. Ми просто порівняли підпис на актах з підписом Юрія Процюка на іншому документі. Ідентичність показова.

Саме такі нюанси і пояснюють, чому людина з далекого Львова, за словами своїх колег, непоганий архітектор погодився працювати в Коломиї на заробітну плату приблизно 1500 гривень та ще й своїм коштом орендувати житло… Якщо спробували вкрасти більш ніж сто тисяч гривень з благородної справи, то що ж думати про інші роботи, які проводяться в місті, де оперують цифрами набагато більшими, ніж мільйон гривень…

І не дивно, що після таких зухвалих дій громада не довіряє теперішній міській владі…
Джерело:  Ігор Ганущак