Коломия і Верховина змагаються за звання "Малої культурної столиці 2022"

Коломия і Верховина змагаються за звання "Малої культурної столиці 2022"
1 Квітня 2021
УКФ оприлюднив реєстр заявок на програму "Культурні столиці України".

За звання "Велика культурна столиця 2022" позмагається місто Івано-Франківськ.

Проєкт Івано-Франківськ - Велика культурна столиця - 2022. Вершини. Івано-Франківськ – серце і душа Прикарпаття, його духовна і культурна столиця, місто звершень і вершин. Вершин різних: природних, мистецьких, звитяжних, бізнесових, сакральних та людських. Місто, що створене для життя, любові та здійснення сокровенних мрій-задумів. Так було, є і буде. Історія Франківська – тому підтвердження. Реалізація проєкту покликана довершити зусилля громади зі створення іміджу міста як унікального культурного середовища, здатного формувати гордість за нього та приваблювати гостей як з України, так і з інших країн. Проєкт об'єднує 11 ініціатив: від постійних і масштабних - до новітніх та локальних, від музики та збереження спадщини до технологій та муралів, але в центрі кожної події Вершина - Людина.

Водночас за звання "Мала культурна столиця 2022" позмагаються місто Коломия і селище Верховина.

Проєкт «KОЛОМИЯ: 4 REASON FOR 4 SEASON», саме таке лого обрано територіальною громадою міста. Та громада об’єднана не тільки територіально, але і в культурно-мистецькому напрямку невидимими зв’язками - емоціями. Саме тому проект «KОЛОМИЯ : 4 REASON FOR 4 SEASON» має на меті збереження і примноження культурно-мистецьких продуктів, що ідентифікують об’єднану територіальну громаду міста Коломиї, як центру національної культури. Ініціативи розділені на 4 сезонні напрямки: «ГАРЯЧИЙ ЛІД», «ВЕСНЯНИЙ ЦВІТ», «ЛІТНІЙ ПОДИХ» та «ОСІННЯ ДРАМА», в рамках яких передбачено втілення 8 культурно-мистецьких заходів.

Проєкт Верховинська Гуцульщина – мала культурна столиця. Осердям даного проекту являється ідея зібрання разом літераторів, театралів та інтелектуальної еліти України у місці, яке вони самі ж ще на початку 20 ст. назвали «Українські Афіни». «Зібрати разом» через вчитування, вникання і виконання їхніх творів у місцинах, де Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич свого часу творили та черпали свої життєві сили і натхнення, а в жилах Параски Плитки-Горицвіт, Петра-Шекерика Доникового, Станіслава Вінценза текла наповнена Гуцульщиною кров, чим наскрізно пронизана їхня творча спадщина. У рамках проекту ми плануємо провести шість ініціатив, кожна з яких приурочена вище згаданим літераторам (Театральна платформа Гуцульщини 2022 приурочена творчості Параски Плитки-Горицвіт; освітня конференція та фестиваль “Коней, корів і квітів” завдяки творчості і життєвій позиції Петра Шекерика-Доникового; щорічний Міжнародний Форум Центральної і Східної Європи Via Carpatia і конференція Коло Вінценза; відома виставка-лабіринт “Franko from A to Z” буде привезена у Франкову Криворівню; «Лесина пісня» пакет культурних ініціатив театру української традиції «Дзеркало» та підсумком буде культурно-письменницька конференція “Письменницька ватра над Черемошем”.

*У зв”язку з епідеміологічною ситуацією всі заходи планують просто неба open air з дотриманням всіх карантинних вимог.