Коломия нам на замітку: з підтоплених криниць не вживати воду взагалі, а з інших джерел воду кип’ятити

Коломия нам на замітку: з підтоплених криниць не вживати воду взагалі, а з інших джерел воду кип’ятити
24 Червня 2020

Держпродспоживслужба застерігає! 

В наслідок тривализдтривалих дощівндощів Прикарпатті в м.Коломия та населених пунктах району особливо в тих, по території яких проходять русла річок сталося підтоплення громадських та індивідуальних криниць, присадибних ділянок, господарських дворів в тому числі вигрібних ям, дворових туалетів, гноєсховищ, що призвело до забруднення води у криницях та інших джерелах водопостачання з яких населення споживає воду.

З метою попередження виникнення спалахів шлунково-кишкових інфекційних захворювань

Коломийське міське управління Держпродспоживслужби ПРОПОНУЄ: 

1.     З підтоплених криниць не вживати воду взагалі, з не підтоплених криниць та інших джерел воду вживати тільки після кип’ятіння. Кип’ятити 5-10хвилин. Для питних потреб, по можливості, використовувати воду (питну, мінеральну) заводського розливу та фасування. 

2.     Після закінчення паводкового періоду з підтоплених криниць випомпувати воду, почистити дно, стінки криниць, провести дезінфекцію: стінки та дно криниці скропити 5% розчином хлорного вапна. Коли криниця наповниться до попереднього рівня – продезінфікувати зареєстрованим в Україні дезінфікуючим засобом згідно інструкції. 

3.     Не вживати харчові продукти , які були затоплені та не купляти продукти на стихійних ринках.



    12 Липня

    11 Липня