.
.

Коломия у цифрах. Головне управління статистики - до Дня міста

Коломия у цифрах. Головне управління статистики - до Дня міста
17 Серпня 2018

Місто Коломия є одним із найбільш економічно активних міст Прикарпаття, які формують промислову агломерацію області.

Про це повідомляє Коломийська міська рада.

На даний час у Коломиї проживає 61 тис. осіб або 4,4% чисельності наявного населення області. Населення міста є досить молодим, адже середній вік пересічного мешканця сягає близько 40 років, а найбільш чисельноює вікова група 20–39 років, на яку припадає майже третина загальної чисельності населення, кожний п’ятий мешканець міста – це особа у віці до 20 років.
Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва харчових продуктiв і напоїв, текстильного виробництва і виробництва одягу,виготовлення виробів з деревини і паперу, будівельних матеріалів із глини, виробів із бетону, гіпсу та цементу, з виробництва готових металевих виробів, проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, меблів, ігор та іграшок, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.За 2017 рік промисловими підприємствами м.Коломиї реалізовано продукції (товарів, послуг) на 508,9 млн.грн, що у розрахунку на одного мешканця міста склало 8,3 тис.грн.У місті активно ведеться будівництво. За останні 5 років в експлуатацію прийнятомайже 1,6 тис. квартирзагальною площею 182 тис.м2. За обсягом прийнятого у експлуатацію житла у 2017 році у розрахунку на 1000 жителів місто посіло третє місце серед міст обласного значення та районів області, щосклало 740 м2 загальної площі (в середньому по області цей показник становив 454 м2 загальної площі). Крім того, за цей період збудовано та введено в експлуатаціюторгові центри, магазини; станції технічного обслуговування, заклади громадського харчування;амбулаторно-поліклінічні заклади,фізкультурно-оздоровчийкомплекс;спортивні зали;потужності з виробництвапромислової продукції тощо.

Підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2017 року освоєно 342,7 млн.грн капітальних інвестицій або 3,5% загальнообласного обсягу, у розрахунку на одну особу населення це склало 5,7 тис.грн.Інвесторами з 15 країн світуна кінець 2017 року в економіку міста вкладено 17,9 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу),що у розрахунку на однуособу населення міста склало 296,5 дол. США.

Понад 7% загальнообласного обсягу роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі припадає на підприємства міста Коломиї.Через їх торгову мережу у 2017 році населенню реалізовано товарів на 828,6 млн.грн, що у порівнянних цінах на 0,2% більше обсягу попереднього року. Роздрібний товарооборотпідприємствроздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 13,6 тис.грн, що відповідає 3 місцю серед міст обласного значення та районів області.

У 2017 році суб’єкти господарювання міста здійснювали зовнішню торгівлю товарами з 38 країнами світу, якимвідвантажено товарів на 14,6 млн.дол. США.Питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності міста у загальнообласних обсягах як експорту так і імпорту товарів склала 2,2%. Вагоме місце в експорті займали текстильні матеріали та текстильні вироби, деревина та вироби з деревини, готові харчові продукти,полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них.Найбільші їх обсяги експортували до Словаччини, Сербії, Італії, Естонії, Німеччини, Румунії,Польщі та Туреччини,а загалом у розрахунку на одного мешканця міста упродовж року експортовано товарів на 238,8 дол. США.За цим показником місто посіло 8 місце серед міст обласного значення та районів області.
Коломия доставка піцца