Коломийська первинка працює в посиленому режимі

Коломийська первинка працює в посиленому режимі
10 Липня 2020
Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги, як і ЦРЛ, всі свої ресурси мобілізовує на боротьбу з пандемією вірусу. С

епідеміологічна ситуація вносить корективи в роботу Центру. За словами головної лікарки міської первинки Марії Буртик, найважче було в березні, коли масове поширення невивченого вірусу застало медиків зненацька й майже без засобів допомоги. Давався взнаки тотальний дефіцит засобів захисту. Маючи кошти, ми не мали можливості закупити необхідне, - засвідчує головна лікарка.

- Сьогодні ми спостерігаємо значний ріст захворюваності на коронавірусну інфекцію. Це пов’язано в пом’якшенням карантину та недотриманням громадянами основних правил безпеки. Ми закликаємо пацієнтів з ознаками ГРВІ, особливо, коли підвищилася температура тіла, стало важко дихати, негайно зв’язуватися телефоном зі своїми сімейними лікарями, - мовить Марія Буртик, - так безпечніше, аніж особисто йти на прийом. І вже сам лікар вирішить, у який спосіб проконсультувати пацієнта чи скерувати його на стаціонарне лікування. Лікарська консультація по телефону зараз стала актуальною, бо зменшується кількість живого контакту. Звісно, для лікаря це велика відповідальність. Ми сформували мобільні бригади, які виїжджають до підозрюваного в зараженні вірусом, удома в нього беруть мазок з ротоглотки. Мазок відвозимо до Івано-Франківська в лабораторію і там здійснюється діагностика методом ПЛР – чи є в людини вірус, чи його нема. Результат отримуємо за п’ять днів, а то й довше, оскільки лабораторія перевантажена. За бажанням пацієнта діагностику можна провести й в приватних лабораторіях, однак – не безкоштовно. Коломийська первинка має постійну потребу в засобах індивідуального захисту для медперсоналу та дезрозчинах. На це витрачають 20-30 тисяч гривень щомісяця. Благо, нам допомагали волонтери і влада. На щастя, наразі ніхто з лікарів первинки вірусом не заразився.

Іван ДЖИНДЖУРА    11 Жовтня

    10 Жовтня